Početna stranicaPretraľnikPar savjeta molim 610RegistracijaLogin

 

 Par savjeta molim

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Cube
man
man
Cube


Broj postova : 319
Godina imam : 39
Prebivalište : Zagreb
Vozim : yamaha XJ6n
Na forumu od : 19.08.2011

Par savjeta molim Empty
PostajNaslov: Par savjeta molim   Par savjeta molim Icon_minitimepon 26 oľu 2012, 07:34

Dakle došlo vrijeme da se pita iskusnije za savjet(e):

1. S obzirom da ove moje tvorničke pločice škripe ko lude jer su pretvrde (čak i ovi u ovl. servisu to tvrde), zanima me kojeg bi proizvođača preporučili?

2. Nešto mi je u zadnje vrijeme počelo škripiti (cviliti) u prednjoj vilici dok radi, onako kao kad skačeš (fukaš) na starom krevetu. Nebitno jel u vožnji ili ju na mjestu stišćem gore/dolje. Pa ako netko ima ideju kaj bi moglo bit, znam da e ulje nutra, jel moguće da je tvornički pregusto ili prerijetko, da ga fali?!? Svaka je ideja dobro došla.

3. Trebao bih preporuku za dobrog majstora jer uskoro mi hvala Bogu prestaje ugovor s onim đavlima sa stare Samoborske.... Na području Zagreba ofkors.

Hvala
[Vrh] Go down
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Par savjeta molim Empty
PostajNaslov: Re: Par savjeta molim   Par savjeta molim Icon_minitimepon 26 oľu 2012, 07:58

Pitanje je jel ti škripi - cvili vilica, ili ti ustvari škripe pločice, dok držiš ručicu kočnice i stišćeš/njišeš prednje vilice. Dok sam ja vozio Aquilu, kupovao sam samo njihove pločice (Hyo-source), i nikad s njima nisam imao problema. Istina, bile su "obične" i dosta mekane, ali nisu škripale i disk se nije puno potrošio.
[Vrh] Go down
Cube
man
man
Cube


Broj postova : 319
Godina imam : 39
Prebivalište : Zagreb
Vozim : yamaha XJ6n
Na forumu od : 19.08.2011

Par savjeta molim Empty
PostajNaslov: Re: Par savjeta molim   Par savjeta molim Icon_minitimepon 26 oľu 2012, 08:01

palomas je napisao/la:
Pitanje je jel ti škripi - cvili vilica, ili ti ustvari škripe pločice, dok držiš ručicu kočnice i stišćeš/njišeš prednje vilice. Dok sam ja vozio Aquilu, kupovao sam samo njihove pločice (Hyo-source), i nikad s njima nisam imao problema. Istina, bile su "obične" i dosta mekane, ali nisu škripale i disk se nije puno potrošio.

Ne ne.... Baš vilica..... Dakle stojiš na mjestu, stisneš jako prvu kočnicu, dakle nema pomicanja, i pritisneš motor prema dolje tako da prednja vilica radi. Čuje se ko da fukaš na starom škripavcu (krevetu)....
[Vrh] Go down
Bart
cro chopper forum
cro chopper forum
Bart


Broj postova : 1154
Godina imam : 57
Prebivalište : Nova Gradiška
Vozim : BMW R1200RT
Na forumu od : 14.07.2010

Par savjeta molim Empty
PostajNaslov: Re: Par savjeta molim   Par savjeta molim Icon_minitimepon 26 oľu 2012, 08:23

Možda ti metalna zaštitna kapa struže lagano po doljnjem aluminijskom dijelu vilice, pogledaj dobro lak na aluminijskom dijelu i vidi ima li malih ogrebotina od strane metalne zaštitne kape i ako ima centriraj bolje metalnu kapu tako da ne dodiruje vilicu, a možda je i škripanje samih pločica jer kad ti pritisneš vilicu prema dolje možda bez obzira na stisnutu kočnicu dolazi do malih pomaka diska i to proizvodi zvuk.
[Vrh] Go down
Kingman
cro chopper forum
cro chopper forum
Kingman


Broj postova : 541
Godina imam : 49
Prebivalište : Sesvete
Vozim : GSX 1400
Na forumu od : 31.05.2009

Par savjeta molim Empty
PostajNaslov: Re: Par savjeta molim   Par savjeta molim Icon_minitimepon 26 oľu 2012, 08:25

Ove su u ponudi u Louis-u za tvoj motor:

http://www.louis.de/_307705aa77d9160780a357f29c5ccc2d34/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10044100&typ_id=GV-250

Probaj njih staviti.. scratch

[Vrh] Go down
Cube
man
man
Cube


Broj postova : 319
Godina imam : 39
Prebivalište : Zagreb
Vozim : yamaha XJ6n
Na forumu od : 19.08.2011

Par savjeta molim Empty
PostajNaslov: Re: Par savjeta molim   Par savjeta molim Icon_minitimepon 26 oľu 2012, 10:09

Bart je napisao/la:
Možda ti metalna zaštitna kapa struže lagano po doljnjem aluminijskom dijelu vilice, pogledaj dobro lak na aluminijskom dijelu i vidi ima li malih ogrebotina od strane metalne zaštitne kape i ako ima centriraj bolje metalnu kapu tako da ne dodiruje vilicu, a možda je i škripanje samih pločica jer kad ti pritisneš vilicu prema dolje možda bez obzira na stisnutu kočnicu dolazi do malih pomaka diska i to proizvodi zvuk.

Neloša ideja, bum pogledal.... Još imam i onu torbicu gore, morti ih ona pritišće.... javim jel to to

Još mi samo mehaničara preostaje naći...
[Vrh] Go down
Cube
man
man
Cube


Broj postova : 319
Godina imam : 39
Prebivalište : Zagreb
Vozim : yamaha XJ6n
Na forumu od : 19.08.2011

Par savjeta molim Empty
PostajNaslov: Re: Par savjeta molim   Par savjeta molim Icon_minitimeuto 27 oľu 2012, 07:34

Hm čudno, nakon skidanja torbice i dalje se čuje, ali puno manje i drugačije, mislim da je kombinacija kromirana plastika + gumica uzrok cvileži. Bum to namastil z nečim pa bum vidio jel i dalje sranjola.....

Još kad plčice zmenjam.... Mir i tišina bu valjda....


I fakat dajte neki broj od nekoga mehaničara za motore. Mislim, da se to i zguglat, ali radije bih na preporuku....
[Vrh] Go down
Jack
cro chopper forum
cro chopper forum
Jack


Broj postova : 3028
Godina imam : 57
Prebivalište : Zagreb
Vozim : više ne vozim
Na forumu od : 29.04.2008

Par savjeta molim Empty
PostajNaslov: Re: Par savjeta molim   Par savjeta molim Icon_minitimeuto 27 oľu 2012, 09:30

preporuka za majstora

Zlatko Lisić - Lija 091 254 1126

u novom zagrebu je, kod remetinečkog rotora
[Vrh] Go down
http://www.alanmatuka.com
Sponsored content





Par savjeta molim Empty
PostajNaslov: Re: Par savjeta molim   Par savjeta molim Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Par savjeta molim
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» molim savijet za gumu
» Molim savjet
» moja drekica xvs 650 jos slicica
» Molim savjet

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Pitanja-
Forum(o)Bir: