Početna stranicaPretraľnikSkidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250 610RegistracijaLogin

 

 Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250

Go down 
5 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum
nenad barinić


Broj postova : 2936
Godina imam : 52
Prebivalište : vukovar
Vozim : Kawasaki VN2000 2005.
Na forumu od : 30.07.2009

Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250 Empty
PostajNaslov: Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250   Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250 Icon_minitimesri 07 oľu 2012, 17:16

Heeeelp..... svog bivšeg Keewaya 250 prodao sam dobroj prijateljici i trebam joj ga isporučiti. Promijenio sam lanac i lančanike, očistio karburator, promijenio ulje i filtere i ispolirao limariju. Međutim, pojavio mi se problem sa pajenjem motora. Iako je novi akumulator kupljen, formiran i stavljen prije 20-ak dana, motor sam upalio na guranje jer - alnaser ne vrti veselo. Razlog je, po mom mišljenju u anlaseru, koji je vruć nakon pokušaja paljenja. Prijatelj mi je došao u pomoć i hrabro odustao jer je zbunjen principom načina skidanja alnasera. Boji ga se skinuti jer je izgleda alnaser učvršćen sa unutarnje strane mašine, odnosno, naišao je na neki seger osigurač i na neki dio koji je uzubljen u nešto u mašini, što ima veze sa 2 cilindra. Smatra da bi čak trebalo iz mašine ispustiti ulje koje smo ulili prije 2 sata Very Happy. Ja sam morao ići na posao prije toga tako da nisam ni vidio kako to izgleda, a žena mi javlja da je sve sastavio, tako da se to ne može sada ni ufotkati. Eh...kada crtač mora objašnjavati tehniku....znam samo da je mašina rješenjima identična mašini Yamahe Virago 250. Molim pomoć....
[Vrh] Go down
http://nenadbarinic.com/
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250 Empty
PostajNaslov: Re: Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250   Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250 Icon_minitimesri 07 oľu 2012, 17:35

To što je anlaser vruć nakon nekoliko pokušaja paljenja je sasvim normalna stvar. Anlaseri su inače napravljeni tako da ne traže baš previše održavanja, i čisto sumnjam da je u njemu problem.

Za razliku od auta, anlaseri na motorima nemaju onaj gornji dodatak - elektromagnetsku sklopku, nego negdje u blizini akumulatora postoji relej, koji pušta "glavnu struju" na debeli kabel do anlasera. Ako na tom releju kontakti nisu dobri, anlaser slabo vrti.

Na Hyosung Aquili dva vijka drže anlaser prema bloku, i ti vijci su dostupni izvana. Jako mi je čudo ako bi za skidanje anlasera trebalo prvo ispuštati ulje, i rastavljati, skidati blokove motora?
[Vrh] Go down
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum
nenad barinić


Broj postova : 2936
Godina imam : 52
Prebivalište : vukovar
Vozim : Kawasaki VN2000 2005.
Na forumu od : 30.07.2009

Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250 Empty
PostajNaslov: Re: Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250   Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250 Icon_minitimesri 07 oľu 2012, 17:47

Kaže kolega da je izvadio ta 2 vijka i pokušao skinuti alnaser dolje jer sumnja na četkice, pregledao je taj relej kod akumulatora i čini mu se ok,, ali alnaser nakon skidanja ta 2 vijka ne ide van, probao je sa odvijačem oprezno ići između dekla i njega ali se ne miče, ima osjećaj da učvršćen iznutra. Pregledom manuala Viraga 250, vidio je da na osovini anlasera postoji seger osigurač koji na sebi nosi pokretni zupčanik, plus pozicionu viljušku, a isto se tek može vidjeti nakon skidanja lijevog dekla. Boji se čupati na silu da ne bi nešto ne bi slomio. I što sada?
[Vrh] Go down
http://nenadbarinic.com/
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250 Empty
PostajNaslov: Re: Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250   Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250 Icon_minitimesri 07 oľu 2012, 17:56

Nemam iskustva s anlaserom na motorima, jer (na sreću) nikad s tim nisam imao problema.. Ako je tako kako si napisao, valjda treba ispustiti ulje i skinuti cijeli poklopac dolje. Ako uspije skinuti anlaser, to je odmah prilika da se kolektor (lamele) odmasti, malo izbrusi/izravna sa brusnim papirom, i podmažu ležajevi/pikse rotora.
[Vrh] Go down
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum
nenad barinić


Broj postova : 2936
Godina imam : 52
Prebivalište : vukovar
Vozim : Kawasaki VN2000 2005.
Na forumu od : 30.07.2009

Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250 Empty
PostajNaslov: Re: Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250   Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250 Icon_minitimesri 07 oľu 2012, 18:00

Hvala u svakom slučaju na pomoći, nadam se da će na ovu temu naletiti još netko tko se razumije u ovakav problem.....
[Vrh] Go down
http://nenadbarinic.com/
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250 Empty
PostajNaslov: Re: Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250   Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250 Icon_minitimesri 07 oľu 2012, 19:23

malo mi je sve to čudno, ako je alnaser vruć znaći da kroz njega prolazi struja, a ako prolazi struja znaći da su četkice dobre. probaj izmjeriti napon na samom alnaseru u trenutku paljenja. jedino mi pada napamet da ima neki proboj na masu ali ne i direktni zbog kojeg alnaser nedobija potrebnu snagu za pokretanje
[Vrh] Go down
Kicho
cro chopper forum
cro chopper forum
Kicho


Broj postova : 2249
Godina imam : 53
Prebivalište : Vukovar/Vinkovci
Vozim : Honda Shadow 750 ACE; BMW R 1200 RT, Moto Guzzi Mille GT
Na forumu od : 24.05.2011

Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250 Empty
PostajNaslov: Re: Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250   Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250 Icon_minitimesri 07 oľu 2012, 20:02

Ajd ti svoj novi akumulator spoji na punjač i ostavi preko noći. Ili probaj dodat struje kablovima kad pališ.

Bitno je upaliti motor. Ako upališ, provozaj se, zagrij mašinu i ako onda (zagrijan) bude palio kao zvrk, razmisli o štelanju motora. Ventila npr.

Sad je još dovoljno hladno i svaki od tih naizgled "problemčića" može uvelike unazaditi lakoću paljenja.

Imao sam taj problem s autom nedavno, sjećaš se. Najhladijih dana je prestao paliti. Zbog fakin' ventila.
[Vrh] Go down
http://www.hr-moto.com
pinky
cro chopper forum
cro chopper forum
pinky


Broj postova : 2862
Godina imam : 56
Prebivalište : Banja Luka
Vozim : Keeway Cruiser 250
Na forumu od : 23.01.2010

Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250 Empty
PostajNaslov: Re: Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250   Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250 Icon_minitimesri 07 oľu 2012, 20:03

Pozdrav Nenade, ugleda tvoj post i nazva svog prijatelja, Nebu koji inače meni održava kruzericu. On kaže da alnaser, koliko se sjeća, ne bih trebao imati drugu vezu sa mašinom osim ta dva vijka, ako nema iza na mašini još jedan treći, a to što se ne da skinuti moglo bi biti da se zapekao-zalijepio dihtung ili zaptivna masa, tako da treba malo pomoći izvijačem, a nikako ne lupati po njemu čekićem ili nečim sličnim jer ima magnet tako da se ne bi upropasti bendiks. Ja neznam sad šta da ti više kažem jer mi Kruzerica nije tu kako bih mogao pogledati. Nadam se da ćeš ovo uspjeti riješiti a ako šta saznam budem ti javio.
Pozz. rendeer
[Vrh] Go down
Kicho
cro chopper forum
cro chopper forum
Kicho


Broj postova : 2249
Godina imam : 53
Prebivalište : Vukovar/Vinkovci
Vozim : Honda Shadow 750 ACE; BMW R 1200 RT, Moto Guzzi Mille GT
Na forumu od : 24.05.2011

Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250 Empty
PostajNaslov: Re: Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250   Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250 Icon_minitimesri 07 oľu 2012, 20:32

dodao bih na ono od maloprije i: kakvo si ulje sipao?

(ako si sipao neko 15W ulje, pričekaj topliji dan za paljenje Very Happy )
[Vrh] Go down
http://www.hr-moto.com
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum
nenad barinić


Broj postova : 2936
Godina imam : 52
Prebivalište : vukovar
Vozim : Kawasaki VN2000 2005.
Na forumu od : 30.07.2009

Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250 Empty
PostajNaslov: Re: Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250   Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250 Icon_minitimesri 07 oľu 2012, 20:49

Kicho je napisao/la:
Ajd ti svoj novi akumulator spoji na punjač i ostavi preko noći. Ili probaj dodat struje kablovima kad pališ.

Bitno je upaliti motor. Ako upališ, provozaj se, zagrij mašinu i ako onda (zagrijan) bude palio kao zvrk, razmisli o štelanju motora. .

Motor je prije normalno palio i uvijek je dobro palio, dakle skoro uvijek iz prve. Problem je nastao kada sam skidao rezervar (čitaj: odpojio sva crijeva,povrate, usise i što ja znam sve kakvih ima) i polirao ga, a zatim ispuštao prljavštinu iz karburatora. Tada nisam mogao dobiti gorivo u cilindre (Kicho je već dva puta imao prilike vidjeti taj problem. Ne dobija gorivo,a nakon 5 minuta stajanja dobije i upali kao mina). Pretpostavljam da je ovaj put problem bio u tome što sam ispustio prljavo (zeleno!!!) gorivo iz karburatora a da prethodno motor nisam upalio, tako da smo jedva dobili kolanje goriva na slavinu. Nije mogao upaliti, ispraznio se novi akumulator (kupio prije 20 dana i formirao ga) nakon par minuta. Probali ga spojiti kablovima na akumulator od auta, slabo je nešto vrtilo,odnosno kao da uopće nije dobio dodatni izvor struje. Zatim sam upalio VN-a i spojio ga kablovima za ovaj i probao paliti, dogodilo se isto, odnosno slabo je vrtilo, kao da uopće nije dobio dodatni izvor struje. Upalio sam motor na guranje, provozao se na ovoj lijepoj hladnoći 70-80 km/h u puloveru i trenirci, vozio se 5 minuta dok se doslovce nisam smrzao i ostavio motor još par minuta da odradi kako bi makar malo dopunio akumulator,ali kada sam ga probao startati nakon 2-3 minute nije zavrtilo uopće, točno onako kao kada je prazan akumulator, ima negdje masu ili alnaser "zalijepi" (čuje se "klik"). Čak su mi sumnjivi i kablovi, nisu neki...sada sam na poslu još uvijek,ali otišao sam do starog po spori punjač pa ću noćas staviti akumulator na punjenje, da probam još jednom sutra pa onda tek pristupiti komadanju anlasera.
[Vrh] Go down
http://nenadbarinic.com/
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum
nenad barinić


Broj postova : 2936
Godina imam : 52
Prebivalište : vukovar
Vozim : Kawasaki VN2000 2005.
Na forumu od : 30.07.2009

Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250 Empty
PostajNaslov: Re: Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250   Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250 Icon_minitimesri 07 oľu 2012, 20:51

Kicho je napisao/la:
dodao bih na ono od maloprije i: kakvo si ulje sipao?

(ako si sipao neko 15W ulje, pričekaj topliji dan za paljenje Very Happy )

Yamahino.... Yamalube polusintetik 10-40. Nije baš toliki minus bio u 14 sati, nisam pio rakiju već gemište Very Happy
[Vrh] Go down
http://nenadbarinic.com/
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum
nenad barinić


Broj postova : 2936
Godina imam : 52
Prebivalište : vukovar
Vozim : Kawasaki VN2000 2005.
Na forumu od : 30.07.2009

Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250 Empty
PostajNaslov: Re: Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250   Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250 Icon_minitimesri 07 oľu 2012, 21:04

magna je napisao/la:
malo mi je sve to čudno, ako je alnaser vruć znaći da kroz njega prolazi struja, a ako prolazi struja znaći da su četkice dobre. probaj izmjeriti napon na samom alnaseru u trenutku paljenja. jedino mi pada napamet da ima neki proboj na masu ali ne i direktni zbog kojeg alnaser nedobija potrebnu snagu za pokretanje

Probat ću, moram u onom garbage-u pronaći onu spravu, to ti je za mene špansko selo Sad . Hvala na savjetu, Magna!!!


Zadnja promjena: nenad barinić; sri 07 oľu 2012, 21:07; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
http://nenadbarinic.com/
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum
nenad barinić


Broj postova : 2936
Godina imam : 52
Prebivalište : vukovar
Vozim : Kawasaki VN2000 2005.
Na forumu od : 30.07.2009

Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250 Empty
PostajNaslov: Re: Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250   Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250 Icon_minitimesri 07 oľu 2012, 21:07

pinky je napisao/la:
Pozdrav Nenade, ugleda tvoj post i nazva svog prijatelja, Nebu koji inače meni održava kruzericu. On kaže da alnaser, koliko se sjeća, ne bih trebao imati drugu vezu sa mašinom osim ta dva vijka, ako nema iza na mašini još jedan treći, a to što se ne da skinuti moglo bi biti da se zapekao-zalijepio dihtung ili zaptivna masa, tako da treba malo pomoći izvijačem, a nikako ne lupati po njemu čekićem ili nečim sličnim jer ima magnet tako da se ne bi upropasti bendiks. Ja neznam sad šta da ti više kažem jer mi Kruzerica nije tu kako bih mogao pogledati. Nadam se da ćeš ovo uspjeti riješiti a ako šta saznam budem ti javio.
Pozz. rendeer

Hvala, Pinky, prenijet ću ovom mom kolegi, neka on to proba skinuti, ja sam malo "nebaždaren" pa bi mogao čekić 2-kilaš odraditi komplet mašinu Very Happy . Molim te da svakako pogledaš na svom ako možeš tako nešto utvrditi, hvala ti unaprijed!!!
[Vrh] Go down
http://nenadbarinic.com/
Kicho
cro chopper forum
cro chopper forum
Kicho


Broj postova : 2249
Godina imam : 53
Prebivalište : Vukovar/Vinkovci
Vozim : Honda Shadow 750 ACE; BMW R 1200 RT, Moto Guzzi Mille GT
Na forumu od : 24.05.2011

Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250 Empty
PostajNaslov: Re: Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250   Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250 Icon_minitimesri 07 oľu 2012, 21:20

E sad kad pročitam sve ovo - sad je to već ozbiljno. :-/

Ako ne vrti dobro s vanjskim akumulatorom, onda tu nešto stvarno smrdi. Al vidjet ćeš sutra.

Prijedlog: odmah ga rokaj na gurku, pa zagrij i onda vidi kako će anlasovati.
[Vrh] Go down
http://www.hr-moto.com
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum
nenad barinić


Broj postova : 2936
Godina imam : 52
Prebivalište : vukovar
Vozim : Kawasaki VN2000 2005.
Na forumu od : 30.07.2009

Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250 Empty
PostajNaslov: Re: Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250   Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250 Icon_minitimesri 07 oľu 2012, 21:29

[quote="Kicho"
Ako ne vrti dobro s vanjskim akumulatorom, onda tu nešto stvarno smrdi. Al vidjet ćeš sutra.

Prijedlog: odmah ga rokaj na gurku, pa zagrij i onda vidi kako će anlasovati. [/quote]

Sve si mislim da kablovi nisu nizašta. Nooćas stavim akumulator na punjenje pa ću sutra odmah znati kada ga spojim - ako ne zavrti, onda je ili alnaser ili.... nešto.
[Vrh] Go down
http://nenadbarinic.com/
Kicho
cro chopper forum
cro chopper forum
Kicho


Broj postova : 2249
Godina imam : 53
Prebivalište : Vukovar/Vinkovci
Vozim : Honda Shadow 750 ACE; BMW R 1200 RT, Moto Guzzi Mille GT
Na forumu od : 24.05.2011

Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250 Empty
PostajNaslov: Re: Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250   Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250 Icon_minitimesri 07 oľu 2012, 21:42

Palo mi to na pamet (neki dan čovjek izvadio iz auta svoje lijepe šminkerske kablove, a štipaljka mu ostala u ruci, kabl pao na zemlju).

Ovako: s punim accu napravi sve predradnje za uspješno paljenje (čoka kol'ko treba, sve kako si naučio po hladnom) i ako iz 20 sekundi anlasovanja ne upali, odustani i zaguraj ga (sačuvaj pun accu). Kad ga upališ i zagriješ, onda ugasi i pali. Ako na toplo pali OK, ćeraj ga kod majstora na štelung.

Ako ne, skidaj anlaser.
[Vrh] Go down
http://www.hr-moto.com
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250 Empty
PostajNaslov: Re: Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250   Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250 Icon_minitimečet 08 oľu 2012, 07:47

magna je napisao/la:
. jedino mi pada napamet da ima neki proboj na masu ali ne i direktni zbog kojeg alnaser nedobija potrebnu snagu za pokretanje

Napon od (svega) 12-13 V jako teško će izazvati proboj izolacije prema masi (ili između namotaja), posebno ako se uzme u obzir da je do nedavno taj anlaser ispravno radio... Isto tako, danas se kablovi za infuziju prodaju skoro pa i na kioscima, a ne valjaju ništa. Imaju samo debeli sloj plastične izolacije, a unutra su tanke žičice, preslabe da bi kroz njih prošla neka ozbiljnija struja.

Ja najviše sumnjam na akumulator, makar je novi, on se prije ugradnje treba dokraja napuniti sa strujom, a ako motor stoji, treba ga ponovno dopuniti. Isto tako, ako se motor duže anlasa, kratka vožnja (s upaljenim svjetlima) je nedovoljna da bude napunjen na 100% kapaciteta.

Ako želite znati stvarno stanje akumulatora, najbolja stvar jer kupiti digitalni voltmetar (dobar je i onaj za 40 kn kod Peveca), i povremeno mu izmjeriti napon na klemama, ali ne nakon vožnje, nego prije pokretanja sljedeći dan.

Evo i male tablica napunjenosti akumulatora, obzirom na voltažu koja se mjeri na klemama (pri sobnoj temperaturi, neopterećen), ako je punjen, mjeriti 4-8 sati nakon punjenja.

12.65V (ili više) - 100% kapaciteta
12.45V - 75%
12.24V - 50%
12.06V - 25%
11.89V ili manje - prazan

Ukratko - ako ste na pr. danas napunili accu do kraja, i sutra mu mjerite napon na klemama: čim je izmjerena vrijednost bliža 12 V, akumulator je spreman za zamjenu, ima premalo kapaciteta, i napon mu brzo pada..
[Vrh] Go down
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum
nenad barinić


Broj postova : 2936
Godina imam : 52
Prebivalište : vukovar
Vozim : Kawasaki VN2000 2005.
Na forumu od : 30.07.2009

Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250 Empty
PostajNaslov: Re: Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250   Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250 Icon_minitimesub 10 oľu 2012, 18:56

Problem riješen danas. Dakle, alnaser se skida malo teže radi protuvibracijske gume, uzubljen je u mašinu, ali se normalno vadi - izvana. Važno je samo pravilno vratiti. Četkice su se raspale doslovce, došlo je tik do kabla i rastavljeno je u zadnji tren prije stvaranja daleko veće štete.Ispod sjedala sam pregledao one snopove kablova i našao jedan osigurač 10 A koji je bio spržen, jedva sam ga izvukao iz Fuze.... Kupio sam četkice za ne znam šta, moguće za neku brusilicu, približne veličine kao stare, , ošmirglao na veličinu i zalemio, očistio sve od grafitnog smeća i ošmirglao blago rotor. Keeway sada pali na 1/3 zuba, odnosno pali bolje nego što je inače palio, nije nikada tako palio od kada sam ga ja kupio. Hvala svima na pomoći!!!!
[Vrh] Go down
http://nenadbarinic.com/
Kicho
cro chopper forum
cro chopper forum
Kicho


Broj postova : 2249
Godina imam : 53
Prebivalište : Vukovar/Vinkovci
Vozim : Honda Shadow 750 ACE; BMW R 1200 RT, Moto Guzzi Mille GT
Na forumu od : 24.05.2011

Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250 Empty
PostajNaslov: Re: Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250   Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250 Icon_minitimened 11 oľu 2012, 00:42

Nego, stalno mi na vrh jezika...

Jel ALNASER ili ANLASER? lol!

Možda bi bilo dobro da koristiš riječ "elektropokretač". dobar3
[Vrh] Go down
http://www.hr-moto.com
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum
nenad barinić


Broj postova : 2936
Godina imam : 52
Prebivalište : vukovar
Vozim : Kawasaki VN2000 2005.
Na forumu od : 30.07.2009

Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250 Empty
PostajNaslov: Re: Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250   Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250 Icon_minitimened 11 oľu 2012, 00:56

Boli me kebab1 za pravilno izražavanje. Inače ja to nazivam elektrostarter, ali ako drugi isto zovu alnaser ili anlaser, i ja ću, a ne da me gledaju u čudu kada napišem tako nešto. Meni važno da on sada ispravno pali. Inače, mislim da je uobičajeni i udomaćeni naziv anlaser.
[Vrh] Go down
http://nenadbarinic.com/
Kicho
cro chopper forum
cro chopper forum
Kicho


Broj postova : 2249
Godina imam : 53
Prebivalište : Vukovar/Vinkovci
Vozim : Honda Shadow 750 ACE; BMW R 1200 RT, Moto Guzzi Mille GT
Na forumu od : 24.05.2011

Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250 Empty
PostajNaslov: Re: Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250   Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250 Icon_minitimened 11 oľu 2012, 01:26

Dobro, štaseljutiš odma'... tongue

Nek on sad pali, dobro si rekao. I da ga isporučiš više, da se žena vozi. dobar4
[Vrh] Go down
http://www.hr-moto.com
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum
nenad barinić


Broj postova : 2936
Godina imam : 52
Prebivalište : vukovar
Vozim : Kawasaki VN2000 2005.
Na forumu od : 30.07.2009

Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250 Empty
PostajNaslov: Re: Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250   Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250 Icon_minitimened 11 oľu 2012, 09:05

Uplatila je vozački i ima 10 dana vožnje, polaganje u travnju. Do tada se moja žena vozi, a može i sin. Moram ga sastaviti, kada sam već radilo full servis i kontrolu svega i skidanje i reparaciju aln...anl....elektrop...elektrostart.... roker , onda sam i skinuo i zaštitne limove za lanac i Tommy ih je obojao i oslikao po želji Vlasnice u drugu boju, ne voli zmije, pa joj ona zmijska koža nije odgovarala. Pa neka se biker2
[Vrh] Go down
http://nenadbarinic.com/
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250 Empty
PostajNaslov: Re: Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250   Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250 Icon_minitimened 11 oľu 2012, 09:17

Citat :
Četkice su se raspale doslovce, došlo je tik do kabla

Vjerojatno su bile mekane, s puno grafita i malo metalnih dodataka u smjesi. To je dobro za lamele kolektora, kad su četice mekane kolektor se manje troši.
[Vrh] Go down
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum
nenad barinić


Broj postova : 2936
Godina imam : 52
Prebivalište : vukovar
Vozim : Kawasaki VN2000 2005.
Na forumu od : 30.07.2009

Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250 Empty
PostajNaslov: Re: Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250   Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250 Icon_minitimened 11 oľu 2012, 09:20

Toliko se nakupilo toga unutra, kada smo anlaser spojili direktno na akumulator, od sve te mase jedva je pokretalo. Pretpostavljam da je radi toga od preopterećenja izgorio i spomenuti osigurač 10 A ispod sjedala.
[Vrh] Go down
http://nenadbarinic.com/
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250 Empty
PostajNaslov: Re: Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250   Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250 Icon_minitimened 11 oľu 2012, 09:28

Trebao sam ti ranije napisati - utori između lamela kolektora čiste se (sa čačkalicama ili nečim sličnim mekanim) od nakupina te iste grafitne prašine i masti. Lamele su inače međusobno izolirane, jedna od druge, a to što se nakupi između njih ih spaja.

Na kraju se čitav kolektor odmasti, na pr. sa krpicom umočenom u alkohol ili benzin.

Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250 DSC00010
[Vrh] Go down
Sponsored content





Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250 Empty
PostajNaslov: Re: Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250   Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Skidanje alnasera sa Keeway Cruisera 250
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» dodatna oprema Cruisera i Choppera
» DragStar 1100 - kunplug alnasera
» Dobar dan i pozdrav svim ljubiteljima choppera, cruisera..
» Skidanje airbrusha
» skidanje naljepnica

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: