Početna stranicaPretraľnikBicikli 610RegistracijaLogin

 

 Bicikli

Go down 
+7
lukylipik
klesoo
freshman
mrljo#2
dragger
Cube
asy
11 posters
Autor/icaPoruka
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

Bicikli Empty
PostajNaslov: Bicikli   Bicikli Icon_minitimepon 09 sij 2012, 14:35

Evo, dajte savjet oko kupnje, siguran sam da neko od vas ganja i ovakav "bajk" Very Happy tj. bicikl. Nešto sam i naučio od frendova, postoje dobre marke tipa Cube, Trek, Marin itd.... Usput, ako netko zna dobru trgovinu ili znate da netko prodaje dobar polovan isto mi javite

Thanx


_________________
Dream like you will live forever, live like you will die today
Bicikli Okit11
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
Cube
man
man
Cube


Broj postova : 319
Godina imam : 39
Prebivalište : Zagreb
Vozim : yamaha XJ6n
Na forumu od : 19.08.2011

Bicikli Empty
PostajNaslov: Re: Bicikli   Bicikli Icon_minitimepon 09 sij 2012, 14:55

asy je napisao/la:
postoje dobre marke tipa Cube, Trek, Marin itd....


Je, ja sam ti super marka...... dobar3

drž se teme


Činjenica je da se 90 % trenutno dostupnih bicikala (EDIT rame i brandiranje) proizvodi u samo 2 tvornice u Kini..... (Osim Bianchi-a koji je ionako brutalno skup....)


Dakle kupio ti Scotta, Garry Fishera, Fuji-a, Treka, Gianta...... Ime je nebitno. Ono najbitnije ti je oprema, dakle postoje bicevi od 1500 kuna sa 24 brzine, diskovima itd. i bicevi od 10 soma sa tim istim stvarima..... Kaj misliš zakaj?

Dakle pazi na:

veličinu i sastav rame (preporuka 7000C, sve preko 6000 je dobro, ako uzmeš premalu ili preveliku ništa od ovog ispod nije bitno - imaš loš bike za sebe)
Bježi od suntour pogona (sklop pedala) i mjenjača, vilice su im ok
Ako te pali amortizer naprijed pazi na mogućnost štelanja tvrdoće, veličinu i lock opciju
Mjenjači Shimano ili moja preporuka S-RAM
Diskovi bolje nikakvi nego loši, radje normalni v-brake
Osovine (pazi na ćing ćong, svaki brand name je više manje ok)

U principu koliko para toliko muzike. I svakako preporuka, ako ne misiš dati 15k kuna za bike, izbjegavaj zadnji amortizer.

Ne znam koliko para misliš pljunut, ali evo mojih favorita:

Jeftiniji: http://www.rog-joma.hr/osobna.asp?sif=1706

Srednji: http://www.rog-joma.hr/osobna.asp?sif=1656

Skuplji: http://www.rog-joma.hr/osobna.asp?sif=1612
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Bicikli Empty
PostajNaslov: Re: Bicikli   Bicikli Icon_minitimepon 09 sij 2012, 16:34

asy je napisao/la:
Evo, dajte savjet oko kupnje, siguran sam da neko od vas ganja i ovakav "bajk" Very Happy tj. bicikl. Nešto sam i naučio od frendova, postoje dobre marke tipa Cube, Trek, Marin itd.... Usput, ako netko zna dobru trgovinu ili znate da netko prodaje dobar polovan isto mi javite

Thanx




.....preporuka biciklista je "AUTHOR". Imam je u garaži ali nije za prodaju. Prešla cca 25000km a kao nova.
Dok je mlađi trenira svakodnevno je prilazija 50ak km a sad nam je svima za rekreaciju.
Cijena sitnica, oko 6tkn a imaš ih i za dvi.
[Vrh] Go down
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

Bicikli Empty
PostajNaslov: Re: Bicikli   Bicikli Icon_minitimepon 09 sij 2012, 18:39

Thanx! Naročito tebi Cube, vidi se da se kužiš.. dobar4 Uskoro se moram odlučit, tu sam negdi oko "srednjih" kako si naveo...

_________________
Dream like you will live forever, live like you will die today
Bicikli Okit11
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

Bicikli Empty
PostajNaslov: Re: Bicikli   Bicikli Icon_minitimepon 09 sij 2012, 18:52

....Cube ti je dao dobre smjernice, ja osobno imam Treka E6500 i vrlo sam zadovoljan, kada kupuješ obrati pažnju na mjenjače neka budu barem u klasi Deore a zadnji Deore LX ili XT ili Sram te klase, vjeruj mi da kad ih uštelaš, šaltaš vrlo precizno.....
...e sad, nabe bi bile poželjne od nekog renomiranog proizvođača ala Shimano Deore ili te klase. Avid V-brake kočnice koče bolje od većine mehaničkih bezveznih diskova, ak su diskovi nek budu hidraulički Magurini ili Avid Juyci 3 pa na dalje iako su i Avid Ball bearing (mehaničke prilično dobre)...
..centralni pogon, obruči kotača kao i sve ostalo dolaze razmjerno s cijenom koju misliš dat za bajs....ovo gore navedeno se odnosi na montiće..
..'ak se misliš vozit po asfaltu većinu vremena, uzmi si i gume za tu namjenu jer budu te ripnjače kočile a ktome će se i brzo trošit na tvrdoj podlozi....i tak....
....cjene su šarolike od trgovine do trgovine, no vidi na googlu za "golf-auroru", ja sam osobno svoj bajs uzeo kod njih, isti takav je u zagrebu koštao 5800kn a ja sam ga dobio za 4200....tipu dolaze ljudi iz Dubrovnika tak da....ima ti bajsove većine renomiranih proizvođača i brdo bajsova sedi i vozi...
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
freshman
cro chopper forum
cro chopper forum
freshman


Broj postova : 2151
Godina imam : 57
Prebivalište : zgb-dubrava
Vozim : regal raptor spyder cb 450, bmw f 650, HD sportster xl 1200c
Na forumu od : 13.04.2008

Bicikli Empty
PostajNaslov: Re: Bicikli   Bicikli Icon_minitimepon 09 sij 2012, 20:43

asy...uzmi ti mene...nisam ti skup...održavanje minimalno...3 obroka dnevno..gajba pive (dnevno)...kupam se rijetko jer štedim vodu i sampune..bem rijetko jer sam lijeni dalmuš...a ni ne radim ništa iz istog razloga..al zato zajebavam sve oko sebe vrlo kvalitetno...eto...to bi bila reklama ukratko za model marin lol! lol! lol!
[Vrh] Go down
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

Bicikli Empty
PostajNaslov: Re: Bicikli   Bicikli Icon_minitimepon 09 sij 2012, 20:53

dobar3 glup nemoj me

_________________
Dream like you will live forever, live like you will die today
Bicikli Okit11
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

Bicikli Empty
PostajNaslov: Re: Bicikli   Bicikli Icon_minitimeuto 13 oľu 2012, 20:47

di me nađe...

znas li uopce za sto ti trebabike? Nije ista stvar za ganjanje po blatu i niz breg ili za lagano djiranje asfaltiranim, gradskim ulicama

pa cemo dalje!
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
lukylipik
cro chopper forum
cro chopper forum
lukylipik


Broj postova : 11184
Godina imam : 59
Prebivalište : 16 meridijan
Vozim : Šokac zrx1200s
Na forumu od : 02.11.2007

Bicikli Empty
PostajNaslov: Re: Bicikli   Bicikli Icon_minitimeuto 13 oľu 2012, 20:53

asy je napisao/la:
Evo, dajte savjet oko kupnje, siguran sam da neko od vas ganja i ovakav "bajk" Very Happy tj. bicikl. Nešto sam i naučio od frendova, postoje dobre marke tipa Cube, Trek, Marin itd.... Usput, ako netko zna dobru trgovinu ili znate da netko prodaje dobar polovan isto mi javite

Thanx



... samo izaberi iz kojeg ZG kvarta želiš i ja ti nabavim za 300 kn, nikad padano, brandirana roba, samo nemoj pred policija pomoc


... ma šalu na stranu, sam također nešto kemijam, nije ni bicikl više jednostavno kupiti ...
... znači pratim temu od sada kao i ti ...
[Vrh] Go down
http://lukylipik-vrijemeodluke.blogspot.com/?zx=9e8ff9c465b5c91a
custom rider
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3324
Godina imam : 45
Prebivalište : Pula
Vozim : vozim crni motor
Na forumu od : 18.03.2008

Bicikli Empty
PostajNaslov: Re: Bicikli   Bicikli Icon_minitimeuto 13 oľu 2012, 20:59

Ja imam Trekicu i mogu reč da sam zadovoljan,srednja klasa a za moje potrebe dovovoljno za sad...
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

Bicikli Empty
PostajNaslov: Re: Bicikli   Bicikli Icon_minitimeuto 13 oľu 2012, 21:02

ja ovo pedaliram 15ak godina, presao je (da ga hebes) 20-25 tisucica! Od proslog ljeta, kada sam mijenjao bateriju na compu, navukao sam sitnih 1200+++ km! A i nisam se bas vozio...
Sve na njemu je Alivio i radi besprijekorno, rama je Cr-Mo.... a ja (k'o fol) gledam novi, a uopce mi ne treba, ves siljim zob i gledam kako drugi bacaju lovu pa bih i ja. Jelda, vidila zaba di se konji kuju, pa i ona digla nogu....

Bicikli P9100014
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
ElicaMarelica
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 1
Godina imam : 29
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Cinzia Penny
Na forumu od : 08.03.2016

Bicikli Empty
PostajNaslov: Re: Bicikli   Bicikli Icon_minitimesri 09 oľu 2016, 14:29

Pozdrav ljudi. Ja bih htjela kupiti neko prijevozno sredstvo sa kojim ću na dan moći prijeći 20-25 km. Naišla sam na ovo www.e2go.eu ali mi se čini da su cijene malo skupe. Ukoliko netko ima saznanja o nekom drugom prijevoznom sredstvu ili ima kakvu preporuku molila bih da napiše. Hvala. PS. Obični bicikl ne dolazi u obzir, s obzirom da se na njemu sva uspušem.
[Vrh] Go down
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6849
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

Bicikli Empty
PostajNaslov: Re: Bicikli   Bicikli Icon_minitimesri 09 oľu 2016, 15:00

raz1  policija

ElicaMarelica je napisao/la:
Pozdrav ljudi. Ja bih htjela kupiti neko prijevozno sredstvo sa kojim ću na dan moći prijeći 20-25 km. Naišla sam na ovo www.e2go.eu ali mi se čini da su cijene malo skupe. Ukoliko netko ima saznanja o nekom drugom prijevoznom sredstvu ili ima kakvu preporuku molila bih da napiše. Hvala. PS. Obični bicikl ne dolazi u obzir, s obzirom da se na njemu sva uspušem.

..nek si se ti nama pridruzila, pa bilo to i s pitanjem o biciklima.. nije da i mi ne znamo ponesto o ovoj tematici, ali bi prije toga bilo jako lijepo od tebe da nam se i predstavis u Knjizi Clanova, kako to i nalazu pravila Foruma, prije nego nastavais pisati dalje..  Smile

knjiga članova  rulez

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6849
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

Bicikli Empty
PostajNaslov: Re: Bicikli   Bicikli Icon_minitimesri 09 oľu 2016, 15:03

..nego asy, kad je tema vec ozivljena, kako je zavrsila ova prica?.. vozis li se na nekom biciklu sada?.

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

Bicikli Empty
PostajNaslov: Re: Bicikli   Bicikli Icon_minitimesri 09 oľu 2016, 20:34

ElicaMarelica je napisao/la:
Pozdrav ljudi. Ja bih htjela kupiti neko prijevozno sredstvo sa kojim ću na dan moći prijeći 20-25 km. Naišla sam na ovo www.e2go.eu ali mi se čini da su cijene malo skupe. Ukoliko netko ima saznanja o nekom drugom prijevoznom sredstvu ili ima kakvu preporuku molila bih da napiše. Hvala. PS. Obični bicikl ne dolazi u obzir, s obzirom da se na njemu sva uspušem.

mislim da si fulala i šefa i stanicu What a Face What a Face What a Face What a Face

_________________
'Nije bitno dali je cura sa sela, bitno da je motor iz Japana!'
[Vrh] Go down
Sponsored content





Bicikli Empty
PostajNaslov: Re: Bicikli   Bicikli Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Bicikli
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Pitanja-
Forum(o)Bir: