Početna stranicaPretraľnikdbkiller pitanje 610RegistracijaLogin

 

 dbkiller pitanje

Go down 
+9
mrljo#2
emirharley
lukylipik
Karlo
maxart
Safet(y)
MP86
Beatnik
Acyd
13 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Acyd
cro chopper forum
cro chopper forum
Acyd


Broj postova : 1429
Godina imam : 49
Prebivalište : Našice
Vozim : Triumph Rocket 3r
Na forumu od : 24.04.2010

dbkiller pitanje Empty
PostajNaslov: dbkiller pitanje   dbkiller pitanje Icon_minitimečet 05 sij 2012, 18:32

Pošto mi je motor prilično glasan a nisam uspio nači originalne dbkillere za ovaj model Scorpiona odlučio sam uzeti ove univerzalne killere kod HDBikera.Jednostavno se neisplati praviti za ove pare. (jedino mi žao poštarine ,skoro ko killer Rolling Eyes )

dbkiller pitanje Prigusivac1250x250

E sad. Što se tiče ugradnje moja pitanja su slijedeča:

1- dali je bitno kako se ovaj dbkiller okrene (lakše mi je ugraditi ako okrenem širi kraj prema unutra.) Question
2- s čime omotati db killer da bi se još malo prigušio zvuk jer auspuh je stvarno kratak (cca 35 cm) Question


2 Admin: Tražio sam sličnu temu ali nisam uspio nači. study
[Vrh] Go down
Beatnik
cro chopper forum
cro chopper forum
Beatnik


Broj postova : 2135
Godina imam : 39
Prebivalište : Rovinj
Vozim : Dragstar 1100
Na forumu od : 11.04.2008

dbkiller pitanje Empty
PostajNaslov: Re: dbkiller pitanje   dbkiller pitanje Icon_minitimečet 05 sij 2012, 21:41

Ako imas rupu za saraf onda bi trebala biti na kraju auspuha, ako nemas rupu mislim da bis mogao kako god ces stavit, s time da probusis rupu. a sto se tice omotavanja i ja sam bio jednom postavio pitanje i mislim da je bio odgovor da nije bas pametno to raditi sam doma, nego kupiti db killere s vunom vec omotanom
[Vrh] Go down
Acyd
cro chopper forum
cro chopper forum
Acyd


Broj postova : 1429
Godina imam : 49
Prebivalište : Našice
Vozim : Triumph Rocket 3r
Na forumu od : 24.04.2010

dbkiller pitanje Empty
PostajNaslov: Re: dbkiller pitanje   dbkiller pitanje Icon_minitimečet 05 sij 2012, 21:53

Nema rupe za šaraf. Jedva sam i ove našao da donekle pašu a ne još da nađem omotane Smile Ma imam u glavi već kako ću to napraviti ali sam mislio da netko već ima iskustva s tim stvarima. S čime si ti mislio omotati killer?
[Vrh] Go down
MP86
man
man
MP86


Broj postova : 463
Godina imam : 38
Prebivalište : Zagreb - Gajnice
Vozim : VN 800 Bobber
Na forumu od : 12.10.2011

dbkiller pitanje Empty
PostajNaslov: Re: dbkiller pitanje   dbkiller pitanje Icon_minitimečet 05 sij 2012, 23:11

staklena vuna ili željezne strugotine...

nešto ovako scratch
http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/34482-izrada-auspuha/
[Vrh] Go down
Beatnik
cro chopper forum
cro chopper forum
Beatnik


Broj postova : 2135
Godina imam : 39
Prebivalište : Rovinj
Vozim : Dragstar 1100
Na forumu od : 11.04.2008

dbkiller pitanje Empty
PostajNaslov: Re: dbkiller pitanje   dbkiller pitanje Icon_minitimepet 06 sij 2012, 00:16

Da kolko znam inace ide staklena vuna
[Vrh] Go down
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6849
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

dbkiller pitanje Empty
PostajNaslov: Re: dbkiller pitanje   dbkiller pitanje Icon_minitimepet 06 sij 2012, 01:06

odi do dubravcica.. on je i meni napravio... vidi s beckom

..ustvari, sacekaj... pa cemo otici zajedno.. Laughing Laughing

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
maxart
cro chopper forum
cro chopper forum
maxart


Broj postova : 3064
Godina imam : 64
Prebivalište : Calgary
Vozim : H-D VRSCDX
Na forumu od : 03.10.2010

dbkiller pitanje Empty
PostajNaslov: Re: dbkiller pitanje   dbkiller pitanje Icon_minitimepet 06 sij 2012, 07:29

bitno je kako ih okreneš jer može doči do prevelikog vrtloženja i gušenja šta i sam znaš utjeće na rad motora dbkiller pitanje 43293
[Vrh] Go down
http://www.airbrush-maxart.com
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4028
Godina imam : 74
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

dbkiller pitanje Empty
PostajNaslov: Re: dbkiller pitanje   dbkiller pitanje Icon_minitimepet 06 sij 2012, 07:58

Safet(y) je napisao/la:
odi do dubravcica.. on je i meni napravio... vidi s beckom

..ustvari, sacekaj... pa cemo otici zajedno.. Laughing Laughing

Još ako mene povedete imate bonus . dancingbanana dobar
[Vrh] Go down
lukylipik
cro chopper forum
cro chopper forum
lukylipik


Broj postova : 11184
Godina imam : 59
Prebivalište : 16 meridijan
Vozim : Šokac zrx1200s
Na forumu od : 02.11.2007

dbkiller pitanje Empty
PostajNaslov: Re: dbkiller pitanje   dbkiller pitanje Icon_minitimepet 06 sij 2012, 08:56

Acyd je napisao/la:


dbkiller pitanje Prigusivac1250x250



1- dali je bitno kako se ovaj dbkiller okrene (lakše mi je ugraditi ako okrenem širi kraj prema unutra.) Question

... ipak mi nije jasna ideja s okretanjem prigušivača,
ti želiš okrenuti kraj prigušivača s vijkom u
unutrašnjost cijevi!?!?!?
(pa zar kraj suprotan vijku nije zatvoren!?)
[Vrh] Go down
http://lukylipik-vrijemeodluke.blogspot.com/?zx=9e8ff9c465b5c91a
Acyd
cro chopper forum
cro chopper forum
Acyd


Broj postova : 1429
Godina imam : 49
Prebivalište : Našice
Vozim : Triumph Rocket 3r
Na forumu od : 24.04.2010

dbkiller pitanje Empty
PostajNaslov: Re: dbkiller pitanje   dbkiller pitanje Icon_minitimepet 06 sij 2012, 09:45

lukylipik je napisao/la:
Acyd je napisao/la:


dbkiller pitanje Prigusivac1250x250



1- dali je bitno kako se ovaj dbkiller okrene (lakše mi je ugraditi ako okrenem širi kraj prema unutra.) Question

... ipak mi nije jasna ideja s okretanjem prigušivača,
ti želiš okrenuti kraj prigušivača s vijkom u
unutrašnjost cijevi!?!?!?
(pa zar kraj suprotan vijku nije zatvoren!?)

Po slici se nevidi ali sam našao jednu sliku takvog dbkillera i sa druge strane je otvoren,samo su ove perforacije iliti rupe udarene tako da je ustvari iznutra pun "trokutića" smotane cjevi.Zato se nisam niti trudio napraviti prigušivač od obične cjevi s rupama pošto je ovaj zatvoreniji iznutra i stvara mali povrat plinova koji je ipak "zdrav" za rad motora.

2 Max- po konstukciji ovog dbkillera čak mislim da bi dobio bolji protok kada bih ga okrenuo naopako pošto bi ispuh "udarao" samo u smotane djelove "trokutiće" a samo djelomično bi ulazio kroz rupe u samu cjev dok kod "normalnog" postavljanja klizi po trokutima u sam dbkiller. Barem mi se tako čini scratch
[Vrh] Go down
Acyd
cro chopper forum
cro chopper forum
Acyd


Broj postova : 1429
Godina imam : 49
Prebivalište : Našice
Vozim : Triumph Rocket 3r
Na forumu od : 24.04.2010

dbkiller pitanje Empty
PostajNaslov: Re: dbkiller pitanje   dbkiller pitanje Icon_minitimepet 06 sij 2012, 10:03

2 MP86

Hvala na link-u dobar Pitanje broj 2 rješeno cuga
[Vrh] Go down
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

dbkiller pitanje Empty
PostajNaslov: Re: dbkiller pitanje   dbkiller pitanje Icon_minitimepet 06 sij 2012, 13:32

Ja ne bih isao niti slucajno sa onim "damferom" od metalnih opiljaka, sve ti to moze prije ili kasnije vratiti se u cilindre, isao bih sa ovom opcijom, ne trIba ti nista vise:

http://www.louis.de/_2025cc5651874cbf54e71df64160ef3f59/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=420&wgr=323&list_total=33&anzeige=0&page=0&artnr_gr=10027038
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
Acyd
cro chopper forum
cro chopper forum
Acyd


Broj postova : 1429
Godina imam : 49
Prebivalište : Našice
Vozim : Triumph Rocket 3r
Na forumu od : 24.04.2010

dbkiller pitanje Empty
PostajNaslov: Re: dbkiller pitanje   dbkiller pitanje Icon_minitimepet 06 sij 2012, 18:11

hvalax emirharley , našao sam danas nešto slično kod kolege koji ugrađuje auspuhe! Pitanje broj 1 je i dalje aktualno! Wink
[Vrh] Go down
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

dbkiller pitanje Empty
PostajNaslov: Re: dbkiller pitanje   dbkiller pitanje Icon_minitimepet 06 sij 2012, 20:39

E, ovako:

1. Ovako bi trIbalo, ali ne moze jer ti zadnji kraj "visi u zraku", nema oslonac i dodir sa unutarnjim dijelom auspuha

2. Ovako apsolutno ne moze

3. Ovo bi bilo ispravno i da zadnji kraj ne bi "visio u zraku", bilo koji bravar ti moze našvajsovati odstojnike, ili dodatni komad lima (prsten), da baffles/dbkiller dobije kontakt sa unutarnjim dijelom auspuha. Ovo mi zvuci najrealinije i jednostavno i jeftino za izvesti.


dbkiller pitanje 57686573
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

dbkiller pitanje Empty
PostajNaslov: Re: dbkiller pitanje   dbkiller pitanje Icon_minitimepet 06 sij 2012, 20:40

Acyd je napisao/la:
Pošto mi je motor prilično glasan a nisam uspio nači originalne dbkillere za ovaj model Scorpiona odlučio sam uzeti ove univerzalne killere kod HDBikera.Jednostavno se neisplati praviti za ove pare. (jedino mi žao poštarine ,skoro ko killer Rolling Eyes )

dbkiller pitanje Prigusivac1250x250

E sad. Što se tiče ugradnje moja pitanja su slijedeča:

1- dali je bitno kako se ovaj dbkiller okrene (lakše mi je ugraditi ako okrenem širi kraj prema unutra.) Question
2- s čime omotati db killer da bi se još malo prigušio zvuk jer auspuh je stvarno kratak (cca 35 cm) Question


2 Admin: Tražio sam sličnu temu ali nisam uspio nači. study

...ja sam svoje prigušivače omotao onom mislim azbestnom nezapaljivom špagom za kaminska vrata i funkcionira odlično...
..a to 'zgleda ovak...

dbkiller pitanje Priguivaiomotani
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

dbkiller pitanje Empty
PostajNaslov: Re: dbkiller pitanje   dbkiller pitanje Icon_minitimepet 06 sij 2012, 20:45

@mrljo#2: ovo mi izgleda - ODLICNO! Gdje ima za nabaviti ovakve spage, ovo nisam probao i zaista mi izgleda dobro i nekako mi se cini - pisem neiskustveno u ovome slucaju - puno bolje od originalnih rjesenja i onoga standardnog koji sam ja predlozio? No, sada nesto razmisljam - hmmmm, AZBESTNA špaga - hmmmmm, da li je to štetno, obzirom da znamo da kancerogeno -jeste?
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
Beatnik
cro chopper forum
cro chopper forum
Beatnik


Broj postova : 2135
Godina imam : 39
Prebivalište : Rovinj
Vozim : Dragstar 1100
Na forumu od : 11.04.2008

dbkiller pitanje Empty
PostajNaslov: Re: dbkiller pitanje   dbkiller pitanje Icon_minitimepet 06 sij 2012, 20:46

Mrljo čime si to pričvrstio? Izgleda mi kao bakrena žica
[Vrh] Go down
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

dbkiller pitanje Empty
PostajNaslov: Re: dbkiller pitanje   dbkiller pitanje Icon_minitimepet 06 sij 2012, 20:58

...a gle, da me ubiješ, neznam jel azbestna ili nije,.. da je štetan je ali mislim da u ovom obliku nismo previše izloženi a nabavio sam je kod nas u običnoj trgovini sve i svašta kao neka željezarija.... vrlo se ljepo da namotati namot do namota i kad se poveže vrlo je kompaktno....

...povezano je pocinčanom žicom od 1mm, mislim... scratch
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

dbkiller pitanje Empty
PostajNaslov: Re: dbkiller pitanje   dbkiller pitanje Icon_minitimepet 06 sij 2012, 21:06

Acyd je napisao/la:
Pošto mi je motor prilično glasan a nisam uspio nači originalne dbkillere za ovaj model Scorpiona odlučio sam uzeti ove univerzalne killere kod HDBikera.Jednostavno se neisplati praviti za ove pare. (jedino mi žao poštarine ,skoro ko killer Rolling Eyes )

dbkiller pitanje Prigusivac1250x250

E sad. Što se tiče ugradnje moja pitanja su slijedeča:

1- dali je bitno kako se ovaj dbkiller okrene (lakše mi je ugraditi ako okrenem širi kraj prema unutra.) Question
2- s čime omotati db killer da bi se još malo prigušio zvuk jer auspuh je stvarno kratak (cca 35 cm) Question


2 Admin: Tražio sam sličnu temu ali nisam uspio nači. study


....zavisno od konstrukcije, svaki top ima prigušivač koji je omotan vunom.
Slijedom ugrađenih djelova dolazi se do kvalitete zvuka što nam je i prioritetno.
Svaki renomirani proizvođač auspuha ima i db killer skoro za svaki model.
Postoje tvrtke koje rade univerzalne db killere.

::::: e sad dolazi tvoj upit:::::

1. to nije db killer to je baffler i još bez vune
2. db killer u pravom smislu nije konstruiran da ide sa vunom

db kiler je cijev promjera cca 25 mm, dužine cca 100mm, izbušena sa rupicama. Čelo može biti zatvoreno, otvoreno, kombinirano, zatvoreno na špic sa manjom rupom......
Pozicija rupica i njen broj (promjer) daju nam prigušenje ali i ono šta nam je najbitnije, da je i nakon ugradnje db killera zvuk dubok i mesnat.... sve ostalo je s*anje.
[Vrh] Go down
Rukfa™
cro chopper forum
cro chopper forum
Rukfa™


Broj postova : 650
Godina imam : 63
Prebivalište : Požega
Vozim : Honda Shadow 600 '98/ Horex Regina '53 chopper
Na forumu od : 25.12.2011

dbkiller pitanje Empty
PostajNaslov: Re: dbkiller pitanje   dbkiller pitanje Icon_minitimesri 11 sij 2012, 19:13

Ako ga omotaš sa azbestnom trakom,pitanje je kako će ti izlazitiplinovi,pogotovo nakon dužeg vremena kmorištenja. Što su sitnije rupice to ti je zvuk rezonantniji.
[Vrh] Go down
Acyd
cro chopper forum
cro chopper forum
Acyd


Broj postova : 1429
Godina imam : 49
Prebivalište : Našice
Vozim : Triumph Rocket 3r
Na forumu od : 24.04.2010

dbkiller pitanje Empty
PostajNaslov: Re: dbkiller pitanje   dbkiller pitanje Icon_minitimesri 11 sij 2012, 20:09

Killere još uvijek čekam Evil or Very Mad ovaj sistem sa špagom djeluje stvarno čvrsto i na oko odlično ali me strah da nije dovoljno propusna odnosno da neće apsorbirati i propustiti dovoljnu količinu plinova. Našao sam u Luisu slične killere i dolaze sa komadom staklene vune tako da mi je ona ipak prva opcija.Čim stignu postavljam ih pa ču sve dokumentirati Wink Kristijane...ajmoooo! Twisted Evil
[Vrh] Go down
mrljo#2
cro chopper forum
cro chopper forum
mrljo#2


Broj postova : 1668
Godina imam : 52
Prebivalište : 45°27'48.03"S 15°31'13.30"I
Vozim : HD - FLHTCUI '97
Na forumu od : 14.08.2010

dbkiller pitanje Empty
PostajNaslov: Re: dbkiller pitanje   dbkiller pitanje Icon_minitimesri 11 sij 2012, 20:43

...inače jezgra ove špage ti je staklena vuna, a glede plinova i prigušenja, plinovi ti struje kroz cijev i onda ih omotač upija i mjenja rezonanciju,...obzirom da ovaj baffler nije simetričan nači unutarnji dio je "na zraku" pa izgleda da plinovi idu kroz špagu pa u cijev, no velika većina struji goz cijev..
...ja sam to riješio kak se i vidi na slici ...nego promjer rupa isto utječe na dubinu zvuka, pa onda otvorena ili zatvorena cijev prigušivača i tak...
..kad sam delal svoj prigušivač prvo je bil otvoren onaj kraj u auspuhu i nisam bio zadovoljan, onda sam ga zatvorio no onda su bočne rupe, one na neomotanom djelu bile premalog promjera a to se osjetilo u snazi.... kada sam ih proširio cjevi su prodisale i sad je za mene bar, OK...
[Vrh] Go down
https://dragonflynsg.weebly.com
Acyd
cro chopper forum
cro chopper forum
Acyd


Broj postova : 1429
Godina imam : 49
Prebivalište : Našice
Vozim : Triumph Rocket 3r
Na forumu od : 24.04.2010

dbkiller pitanje Empty
PostajNaslov: Re: dbkiller pitanje   dbkiller pitanje Icon_minitimesri 11 sij 2012, 20:57

2 mrljo#2

...hvala ti na odgovoru iz prve ruke. To sam i pretpostavio po konstrukciji tvog kilera kad sam vidio zavaren jedan kraj i omotan špagom do pola. Iskreno...bojim se kubikaže i snage mog motora ( da nebih sex katalizator ako previše zatvorim ispuh i pregrijavao motor) pa bih za početak ostavio što otvoreniji protok a da barem malo smanjim glasnoću. Zasada s ovim scorpionima nema nikakve razlike između golih cjevi iz auspuha ili kad su oni gore. Kratki su i potpuno otvoreni jedino malo "slkrenu" zvuk,tako da mislim da će bilo kakva promjena biti promjena na bolje Very Happy Motor trenutno jednostavno grmi a to policija i komšije baš nevole! Twisted Evil
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

dbkiller pitanje Empty
PostajNaslov: Re: dbkiller pitanje   dbkiller pitanje Icon_minitimečet 12 sij 2012, 07:03

Ovakve kao mrljine imam ja viska. Proizvodjac V&H
[Vrh] Go down
Vladek
cro chopper forum
cro chopper forum
Vladek


Broj postova : 5251
Godina imam : 42
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : sve kaj i kad stignem...
Na forumu od : 05.11.2007

dbkiller pitanje Empty
PostajNaslov: Re: dbkiller pitanje   dbkiller pitanje Icon_minitimečet 12 sij 2012, 09:12

magna je napisao/la:
Ovakve kao mrljine imam ja viska. Proizvodjac V&H

Jel odgovaraju za short shots V&H? koliko zapravo stišaju zvuk...
Ja sad imam otvorene kratke i to stvarno budimm kvart svako jutro kad idem na posao.
[Vrh] Go down
Sponsored content





dbkiller pitanje Empty
PostajNaslov: Re: dbkiller pitanje   dbkiller pitanje Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
dbkiller pitanje
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» pitanje
» Ape na VN 800-pitanje
» LED pitanje
» Pitanje?
» airbrush by aleksandra goreta art

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: