Početna stranicaPretraľnikPoštujmo pravila - dakle, predstavljanje :) 610RegistracijaLogin

 

 Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :)

Go down 
+24
maxart
webrider
mih@
lukylipik
buba
Bart
LARS
bLind faiTh
asy
harly
pinky
dac
Dukes of hazzard
Karlo
swileni
Hedo
Acyd
Zlac
nikomil1
Vladek
cro.chopper
Safet(y)
Rocker-C
wickedebaser
28 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
wickedebaser
man
man
wickedebaser


Broj postova : 37
Godina imam : 32
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha Dragstar 650
Na forumu od : 07.12.2011

Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :) Empty
PostajNaslov: Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :)   Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :) Icon_minitimesri 07 pro 2011, 11:36

Kao prvo, pozdrav svim članovima ovog foruma.
Zovu me Nix i imam 20 godina.
Odavno me zanimaju motori, a posebno chopperi.
U zadnjih godinu dana sam se počeo posebno informirati u vezi kupnje motora (eto, nisam jedan od onih koji traže pare od staraca), te sam odlučio(čim skupim sredstava) kupiti svoj prvi motor. Razmišljanja su mi usredotočena na Yamahu Dragstar ili Virago i love yamaha
ili eventualno Regal Raptor Spyder.

Znam da bi ovo trebalo biti samo upoznavanje, ali moram iskoristiti priliku i tražiti savjet od vas - iskusnijih i starijih. Dakle, imam oko 100 kg i visok sam 186 cm. Koji od ovih motora bi mi otprilike odgovarao?
I imam još jedno pitanje, na koje nisam uspio naći odgovor - a možda ga vi znate! Dakle, pošto imam B kategoriju položenu, moram li polagati A1, ili mogu odmah A2?

Zahvaljujem unaprijed svima koji će mi dati bilo kakav savjet, pa čak i pozdrav Smile hvalax


[Vrh] Go down
Rocker-C
cro chopper forum
cro chopper forum
Rocker-C


Broj postova : 1424
Godina imam : 47
Prebivalište : Čakovec-Nin
Vozim : H-D Softail Rocker-C ;H-D Sportster 1200.
Na forumu od : 30.11.2009

Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :) Empty
PostajNaslov: Re: Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :)   Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :) Icon_minitimesri 07 pro 2011, 12:17

Dobrodošao na CCF Exclamation
Najbolje se informiraj u nekoj od autoškola. Oni ti moru točno kazati što možeš i kako s obzirom da imaš 20 godina.

A za motor najprije počni sa lakšom klasom. Ako moreš po zakonu onda probaj sa Virago 535 ili nešto od 500 ccm.
Samo polako Exclamation Wink
[Vrh] Go down
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6849
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :) Empty
PostajNaslov: Re: Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :)   Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :) Icon_minitimesri 07 pro 2011, 12:25

Welcome on Board! cheers

..sada nakon sto si se predstavio, preporucam ti da za postavljena pitanja otvoris nove teme u pripadajucim podforumima, jer ova tema ce ubrzo biti zakljucana kao i sve ostale... ako bude bilo kakvih problema, slobodno pitaj, javno ili putem PP-a dobar
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :) Empty
PostajNaslov: Re: Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :)   Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :) Icon_minitimesri 07 pro 2011, 12:45

iagree
dobrodošao, a i bilo je već nekih sličnih tema pa malo prosurfaj po forumu uz pomoć "searcha"
[Vrh] Go down
Vladek
cro chopper forum
cro chopper forum
Vladek


Broj postova : 5251
Godina imam : 42
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : sve kaj i kad stignem...
Na forumu od : 05.11.2007

Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :) Empty
PostajNaslov: Re: Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :)   Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :) Icon_minitimesri 07 pro 2011, 13:04

dobrodosao
[Vrh] Go down
wickedebaser
man
man
wickedebaser


Broj postova : 37
Godina imam : 32
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha Dragstar 650
Na forumu od : 07.12.2011

Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :) Empty
PostajNaslov: Re: Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :)   Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :) Icon_minitimesri 07 pro 2011, 13:25

Rocker-C je napisao/la:
Dobrodošao na CCF Exclamation
Najbolje se informiraj u nekoj od autoškola. Oni ti moru točno kazati što možeš i kako s obzirom da imaš 20 godina.

A za motor najprije počni sa lakšom klasom. Ako moreš po zakonu onda probaj sa Virago 535 ili nešto od 500 ccm.
Samo polako Exclamation Wink

Hvala, vezano uz kategorije i to - to sam i mislio napraviti, ali rekoh, da pitam ovdje ako netko nešto zna Smile
[Vrh] Go down
wickedebaser
man
man
wickedebaser


Broj postova : 37
Godina imam : 32
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha Dragstar 650
Na forumu od : 07.12.2011

Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :) Empty
PostajNaslov: Re: Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :)   Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :) Icon_minitimesri 07 pro 2011, 13:27

Hvala svima na lijepoj dobrodošlici.

hvala
[Vrh] Go down
nikomil1
man
man
nikomil1


Broj postova : 326
Godina imam : 45
Prebivalište : Skopje
Vozim : regal raptor dd50e-2 i dd350e-6
Na forumu od : 18.01.2011

Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :) Empty
PostajNaslov: Re: Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :)   Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :) Icon_minitimesri 07 pro 2011, 14:30

dobro nam dosao! dobrodosao

sto se komocije tice spyder ce ti biti naj duzi pa ces moci da protegnes noge. probao sam virago i bio mi je kratak (ja sam 183cm visok, dakle 3cm nizi od tebe)

sto se kilaze tice vozit ce te bez problema. ja sam 100 kila i cura mi je 70 kila (dakle u duetu 170 kila) i vozi nas bez problema brzinom od 110km/h moze da povuce jos ali voznja nije bas ugodna zbog vibracija. pri tome potrosi 4.5 litra benzina od 98oktana. kad se vozim sam onda trosi oko 4.2 litra (iako mi je ovo oko potrosnje malo sumnjivo jer mi cesto varira potrosnja)

e sad oko kvaliteta izrade i vibracija i td, ne mogu ih uporediti jer nisam nikad vozio yamahu. spyder trese poprilicno, ali za te novce (oko 2000evra) sigurno neces naci novog motora sa tom kubikazom (320cc) i tih dimenzija.

konacna odluka ostaje na tebe, skupi novce polozi vozacki ispit pa onda sretno se biker2
[Vrh] Go down
Zlac
cro chopper forum
cro chopper forum
Zlac


Broj postova : 3127
Godina imam : 44
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : Suzuki M 1800 R
Na forumu od : 08.11.2010

Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :) Empty
PostajNaslov: Re: Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :)   Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :) Icon_minitimesri 07 pro 2011, 14:36

dobrodosao
[Vrh] Go down
Acyd
cro chopper forum
cro chopper forum
Acyd


Broj postova : 1429
Godina imam : 49
Prebivalište : Našice
Vozim : Triumph Rocket 3r
Na forumu od : 24.04.2010

Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :) Empty
PostajNaslov: Re: Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :)   Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :) Icon_minitimesri 07 pro 2011, 15:10

dobrodosao bok
[Vrh] Go down
Hedo
cro chopper forum
cro chopper forum
Hedo


Broj postova : 3302
Godina imam : 37
Prebivalište : Santa Domenica
Vozim : Cruisera
Na forumu od : 16.07.2009

Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :) Empty
PostajNaslov: Re: Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :)   Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :) Icon_minitimesri 07 pro 2011, 15:46

dobrodosao
..da ti probam malo pomoći, ja sam odma polagao za A2 ali sa 22 g. i ne sjećam se 100% koja je granica,
ali mislim da ćeš sa 20 moći odma na A2...znam da je za A 24 g.
cuga
[Vrh] Go down
wickedebaser
man
man
wickedebaser


Broj postova : 37
Godina imam : 32
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha Dragstar 650
Na forumu od : 07.12.2011

Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :) Empty
PostajNaslov: Re: Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :)   Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :) Icon_minitimesri 07 pro 2011, 17:07

nikomil1 je napisao/la:
dobro nam dosao! dobrodosao

sto se komocije tice spyder ce ti biti naj duzi pa ces moci da protegnes noge. probao sam virago i bio mi je kratak (ja sam 183cm visok, dakle 3cm nizi od tebe)

sto se kilaze tice vozit ce te bez problema. ja sam 100 kila i cura mi je 70 kila (dakle u duetu 170 kila) i vozi nas bez problema brzinom od 110km/h moze da povuce jos ali voznja nije bas ugodna zbog vibracija. pri tome potrosi 4.5 litra benzina od 98oktana. kad se vozim sam onda trosi oko 4.2 litra (iako mi je ovo oko potrosnje malo sumnjivo jer mi cesto varira potrosnja)

e sad oko kvaliteta izrade i vibracija i td, ne mogu ih uporediti jer nisam nikad vozio yamahu. spyder trese poprilicno, ali za te novce (oko 2000evra) sigurno neces naci novog motora sa tom kubikazom (320cc) i tih dimenzija.

konacna odluka ostaje na tebe, skupi novce polozi vozacki ispit pa onda sretno se biker2


hmmm, da, to zvuči logično i imao sam priliku probat virago voziti i bio sam malo skučen, ali me zanima, koliko to zapravo smeta? gradsku vožnju mislim da nebi trebalo biti problema (dakle 15-20 minuta od jedne točke do druge), a na neke dulje ture radi uživancije, pa ionak mogu stat i protegnut se, kaj ne? ili je to zbilja nezgodno šta se tiče samog upravljanja motorom? i hvala na dobrodošlici king
[Vrh] Go down
wickedebaser
man
man
wickedebaser


Broj postova : 37
Godina imam : 32
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha Dragstar 650
Na forumu od : 07.12.2011

Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :) Empty
PostajNaslov: Re: Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :)   Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :) Icon_minitimesri 07 pro 2011, 17:08

Hedo je napisao/la:
dobrodosao
..da ti probam malo pomoći, ja sam odma polagao za A2 ali sa 22 g. i ne sjećam se 100% koja je granica,
ali mislim da ćeš sa 20 moći odma na A2...znam da je za A 24 g.
cuga

ma izgleda da ću to na kraju morati zbilja provjeriti u autoškolu kak mi je i savjetovano, jer se navodno ove godine promjenio zakon nekakav.
hvala na savjetu study
[Vrh] Go down
swileni
cro chopper forum
cro chopper forum
swileni


Broj postova : 2540
Godina imam : 34
Prebivalište : 53nja
Vozim : Suzuki sv650s
Na forumu od : 13.06.2009

Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :) Empty
PostajNaslov: Re: Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :)   Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :) Icon_minitimesri 07 pro 2011, 17:13

dobrodosao dobrodosao dobrodosao
[Vrh] Go down
Karlo
cro chopper forum
cro chopper forum
Karlo


Broj postova : 4028
Godina imam : 74
Prebivalište : Sibinj
Vozim : BMW R 1200 RT
Na forumu od : 03.06.2010

Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :) Empty
PostajNaslov: Re: Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :)   Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :) Icon_minitimesri 07 pro 2011, 17:25

dobrodosao biker2
[Vrh] Go down
Dukes of hazzard
cro chopper forum
cro chopper forum
Dukes of hazzard


Broj postova : 982
Godina imam : 42
Prebivalište : Karlovac
Vozim : Yamaha XVS 1100
Na forumu od : 15.12.2010

Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :) Empty
PostajNaslov: Re: Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :)   Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :) Icon_minitimesri 07 pro 2011, 17:55

dobrodosao
[Vrh] Go down
dac
cro chopper forum
cro chopper forum
dac


Broj postova : 1237
Godina imam : 43
Prebivalište : kumrovec
Vozim : Kymco Zing
Na forumu od : 03.01.2009

Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :) Empty
PostajNaslov: Re: Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :)   Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :) Icon_minitimesri 07 pro 2011, 18:49

dobrodosao
[Vrh] Go down
pinky
cro chopper forum
cro chopper forum
pinky


Broj postova : 2862
Godina imam : 56
Prebivalište : Banja Luka
Vozim : Keeway Cruiser 250
Na forumu od : 23.01.2010

Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :) Empty
PostajNaslov: Re: Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :)   Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :) Icon_minitimesri 07 pro 2011, 18:51

Pozdravi idu za tebe iz Banja Luke iželim ti

dobrodosao dobrodosao dobrodosao cuga
[Vrh] Go down
harly
cro chopper forum
cro chopper forum
harly


Broj postova : 900
Godina imam : 54
Prebivalište : sl.brod
Vozim : vn 900 classik
Na forumu od : 10.02.2009

Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :) Empty
PostajNaslov: Re: Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :)   Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :) Icon_minitimesri 07 pro 2011, 19:11

dobrodosao dobrodosao
[Vrh] Go down
asy
cro chopper forum
cro chopper forum
asy


Broj postova : 6364
Godina imam : 51
Prebivalište : Vodice
Vozim : kawasaki GTR1400
Na forumu od : 15.07.2008

Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :) Empty
PostajNaslov: Re: Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :)   Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :) Icon_minitimesri 07 pro 2011, 19:30

dobrodosao
[Vrh] Go down
https://2img.net/h/oi33.tinypic.com/rclkdt.jpg
bLind faiTh
man
man
bLind faiTh


Broj postova : 73
Godina imam : 37
Prebivalište : Zagreb-Čakovec
Vozim : Harley Davidson Night rod special
Na forumu od : 19.09.2011

Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :) Empty
PostajNaslov: Re: Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :)   Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :) Icon_minitimesri 07 pro 2011, 20:30

dobrodosao

Poozdrav... Moja preporuka drag star.. Virago bude ti premali.. Smile
[Vrh] Go down
wickedebaser
man
man
wickedebaser


Broj postova : 37
Godina imam : 32
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha Dragstar 650
Na forumu od : 07.12.2011

Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :) Empty
PostajNaslov: Re: Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :)   Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :) Icon_minitimesri 07 pro 2011, 20:37

bLind faiTh je napisao/la:
dobrodosao

Poozdrav... Moja preporuka drag star.. Virago bude ti premali.. Smile

Iskreno dragstar mi se i najviše sviđa! Smile
[Vrh] Go down
wickedebaser
man
man
wickedebaser


Broj postova : 37
Godina imam : 32
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Yamaha Dragstar 650
Na forumu od : 07.12.2011

Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :) Empty
PostajNaslov: Re: Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :)   Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :) Icon_minitimesri 07 pro 2011, 20:48

wickedebaser je napisao/la:
Hedo je napisao/la:
dobrodosao
..da ti probam malo pomoći, ja sam odma polagao za A2 ali sa 22 g. i ne sjećam se 100% koja je granica,
ali mislim da ćeš sa 20 moći odma na A2...znam da je za A 24 g.
cuga

ma izgleda da ću to na kraju morati zbilja provjeriti u autoškolu kak mi je i savjetovano, jer se navodno ove godine promjenio zakon nekakav.
hvala na savjetu study

Samo da dopunim, bio si u pravu više manje, dakle :


U kategoriju A2 spadaju motocikli radnog obujma motora do 600 cm3 i snage motora do 35 kW.
Pravo upisa za "A2" "kategoriju stjećete sa 17,5 godina, bez obzira dali već posjedujete neku kategoriju ili ne (vozačku dozvolu).
Ako "A2" kategoriju položite sa napr:18 godina tada več sa 20 godina stjećete pravo upisa za "A" kategoriju.

Upravo mi je rekao moj instruktor kod kojeg sam vozio Smile
[Vrh] Go down
LARS
man
man
LARS


Broj postova : 259
Godina imam : 47
Prebivalište : Osijek
Vozim : Kawasaki VN900 custom 2010
Na forumu od : 26.10.2010

Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :) Empty
PostajNaslov: Re: Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :)   Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :) Icon_minitimesri 07 pro 2011, 21:43

dobrodosao
[Vrh] Go down
Bart
cro chopper forum
cro chopper forum
Bart


Broj postova : 1154
Godina imam : 57
Prebivalište : Nova Gradiška
Vozim : BMW R1200RT
Na forumu od : 14.07.2010

Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :) Empty
PostajNaslov: Re: Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :)   Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :) Icon_minitimesri 07 pro 2011, 22:01

Dobrodošao,
dobrodosao
[Vrh] Go down
Sponsored content





Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :) Empty
PostajNaslov: Re: Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :)   Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :) Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Poštujmo pravila - dakle, predstavljanje :)
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Predstavljanje
» Predstavljanje
» Predstavljanje !

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: Welcome (dobrodošli) Bikers :: Knjiga članova-
Forum(o)Bir: