Početna stranicaPretraľnikposkakivanje - Page 2 610RegistracijaLogin

 

 poskakivanje

Go down 
+8
Yzzy
dragger
suzi
cro.chopper
custom rider
Zmija
merla
magna
12 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
calc69
cro chopper forum
cro chopper forum
calc69


Broj postova : 1081
Godina imam : 54
Prebivalište : zagreb, sesvete
Vozim : HONDAshadow VT750
Na forumu od : 09.11.2007

poskakivanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: poskakivanje   poskakivanje - Page 2 Icon_minitimened 25 svi 2008, 09:13

...onda pazi da ti ne zahrđa... geek
Debelim morem sad me vozi staaari,ruzzzinavi brod... lol!
[Vrh] Go down
shadow
cro chopper forum
cro chopper forum
shadow


Broj postova : 1100
Godina imam : 38
Prebivalište : Livno, Boravište: Zagreb
Vozim : Honda VT1100 shadow
Na forumu od : 15.03.2008

poskakivanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: poskakivanje   poskakivanje - Page 2 Icon_minitimened 25 svi 2008, 19:59

pa stara gume je bila poderana više s jedne strane možda je u tom problem,sijećaš se...odi ngdje na optički ili negdje gdje se mogu provjeriti kotači...možda nije do guma...
[Vrh] Go down
http://spom-livno.com
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

poskakivanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: poskakivanje   poskakivanje - Page 2 Icon_minitimesub 31 svi 2008, 18:20

mislim da sam našao problem. pošto je guma original 120 a stavio sam 140 lagano se dodiruje sa blatobranom sa jednom stranom. nakon 30 km vošnje jedan brid gume je ljepljiv što znači da se trala cijelo vrijeme te se rastopila. vremenom se poskakivanje smanjilo i razrijedilo, vjerojatno trošenjem gume. tako da će ubrzo vjerojatno biti sve u redu. inače motor se super ponaša na cesti, u zavoje se može leći sve do deranja chrash bara po asfaltu, a pri tom se osjećam skroz sigurno. eto znači nakon cca 1500 km i s ovim bajkom se može upravljati jako dobro, sve je stvar navike ukoliko je sve ispravno
[Vrh] Go down
merla
cro chopper forum
cro chopper forum
merla


Broj postova : 3774
Godina imam : 53
Prebivalište : Zg
Vozim : road star warrior, honda valkyrie interstate
Na forumu od : 13.12.2007

poskakivanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: poskakivanje   poskakivanje - Page 2 Icon_minitimened 01 lip 2008, 13:46

vec sam procitao na stranim forumima da postoji taj problem kad stavis ovu siru gumu, i kada struze da ima problema. rekli su da nekon odredjenog broja km, stvar dodje u normalu.

znaci miran si Very Happy

_________________
work to ride - ride to work

growing old is mandatory - growing up is optional

www.mkfireriders.com
[Vrh] Go down
http://www.mkfireriders.com/
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

poskakivanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: poskakivanje   poskakivanje - Page 2 Icon_minitimepet 15 kol 2008, 07:57

eto nakon dugo vremena zarmišljanja i pokušavanja otklonjeno je poskakivanje. inače na nekom američkom forumu sam našao pitanje za isti problem.
da krenem ispočetka, motor je pri kupovini imao jednu stranu prednje gume dosta više potrošenu. nakon mjenjanja gume sam osjetio poskakivanje pri brzinama od 60 - 80 km/h.
pa sam onda napravio:
- ponovno balansiranje guma
- balansiranje same felge pomoću žbica
- skinuo prednji blatobran
i na kraju što je i otklonilo problem - izmjena ulja u vilicama
neko prije mene je u vilice ulio dva različita ulja, a i jedan semering je popustio pa je iz jedne strane ulje iscurilo.
sad je napokon sve ok
[Vrh] Go down
cityn
man
man
cityn


Broj postova : 326
Godina imam : 47
Prebivalište : Sarajevo-Dubrovnik
Vozim : HD u pripremi
Na forumu od : 09.03.2008

poskakivanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: poskakivanje   poskakivanje - Page 2 Icon_minitimepet 15 kol 2008, 09:10

magna je napisao/la:
otkako sam promjenio gume imam problema sa poskakivanjem prednjeg dijela pri brzini od 60 - 80 km/h. mislio sam da nije dobro izbalansirano, pa sam ponovio postupak na kompjuterskom balansiranju. u prvi tren mi se učinilo ok, ali se posli ponovo javilo. u biti gume su bile dobro izbalansiranie pri montaži. da budem jasniji: kad dostignem brzinu od 60 km/h prednja vilica mi počne poskakivati kao da idem po makadamu frekvencijom cca 100/min. ima li itko kakva slična iskustva ili savjet

Imam ti sličan problem, od kad je Metzelerka legla, vibracije na toj brzini. Ništa drastično ali dovoljno da bude "trn u oku", jedan od razloga je ulje koje treba zamijeniti u prednjim amortizerima, drugi (veći) razlog su žice na prednjoj felgi (nema hoda gore dole, ali ima hoda lijevo desno kada se felga vrti u prazno)

Vulkanizar mi reče da bih prvo trebao felgicu centrirati (žice) pa onda raditi balansiranje,
a obzirom da sam "odrastao" na biciklu, veselim se DIY zadatku Very Happy ali tek kad nadjem neku poštenu dizalicu za bike... ili možda centralni nogar :afro:
[Vrh] Go down
http://www.mirzak.com.ba
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

poskakivanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: poskakivanje   poskakivanje - Page 2 Icon_minitimepet 15 kol 2008, 09:14

za balnsiranje felge pomoću žbica treba skinuti kolo i osloboditi felgu od gume, stavi se u posebnu vilicu i igra se par sati. neka ti to napravi dobar meštar za bicikle
[Vrh] Go down
cityn
man
man
cityn


Broj postova : 326
Godina imam : 47
Prebivalište : Sarajevo-Dubrovnik
Vozim : HD u pripremi
Na forumu od : 09.03.2008

poskakivanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: poskakivanje   poskakivanje - Page 2 Icon_minitimepet 15 kol 2008, 09:24

Imaš pravo, ništa bez skidanja gume, pa će sačekati zimu, onda i tako ide na spavanac Sleep pa će biti vremena, a legne i dizalica kakva do tada Cool
[Vrh] Go down
http://www.mirzak.com.ba
Sponsored content





poskakivanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: poskakivanje   poskakivanje - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
poskakivanje
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: