Početna stranicaPretraľnikScreamin eagle vs Supertrapp 610RegistracijaLogin

 

 Screamin eagle vs Supertrapp

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
vuk_666
man
man
vuk_666


Broj postova : 105
Godina imam : 33
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Kymco zing
Na forumu od : 08.09.2008

Screamin eagle vs Supertrapp Empty
PostajNaslov: Screamin eagle vs Supertrapp   Screamin eagle vs Supertrapp Icon_minitimesri 31 kol 2011, 19:34

Kažu da je nepostavljeno pitanje jedino glupo pitanje.
Ovo uključuje poznavanje HD-a i iskustvo. Hvala Bogu imamo ponešto Harleyaša ovdje. 100 različitih ljudi 100 različitih odgovora, ali kad se sintetizira neki zaključak će se izvuć.
Dakle pitanje tj. dilema je vrlo jednostavna.
Radi se stage 1 kit na sportsteru 883C, 2001.godina - nema elektrnosko ubrizgavanje (fala Bogu). Zračni filter će vjerojatno bit KN, a grane ostaju iste. Dakle pitanje se odnosi na topove, muffere.

Screamin eagle topovi ili Supertrapp.

Neka izostanu komentari lijepše ti izgledaju ili bolje ti se čuju.... Pišite što stvarno znate. Meni se oboje dobro čuju i lijepo izgledaju. Hvala!

[Vrh] Go down
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

Screamin eagle vs Supertrapp Empty
PostajNaslov: Re: Screamin eagle vs Supertrapp   Screamin eagle vs Supertrapp Icon_minitimesri 31 kol 2011, 22:16

Screamin' Eagle exhaust/mufflers - NE, Supertrapp - DA.
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Screamin eagle vs Supertrapp Empty
PostajNaslov: Re: Screamin eagle vs Supertrapp   Screamin eagle vs Supertrapp Icon_minitimesri 31 kol 2011, 22:53

.....davno mi je jedan dobar poznanik a veliki zanesenjak choppera i dobrog zvuka rekao: jedina tvrka koja u svom marketingu koristi slogan "ako želiš imati problema a organima vlasti, ugradite na svoj motor topove "SUPERTRAP". Moj glas ide za iste kad je HD u pitanju.
[Vrh] Go down
ACY
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 6
Godina imam : 48
Prebivalište : B.T. - srb
Vozim : HD-sportster
Na forumu od : 22.08.2011

Screamin eagle vs Supertrapp Empty
PostajNaslov: Re: Screamin eagle vs Supertrapp   Screamin eagle vs Supertrapp Icon_minitimesri 31 kol 2011, 23:11

Ja sam namontirao Supertrapp, i svida mi se zvuk. Nasi mehanicari kazu zasad naljbolji auspuh koji su izmislili za HD motore.

2u1 na 883 daje oko 12 konja vise. Provereno.
[Vrh] Go down
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

Screamin eagle vs Supertrapp Empty
PostajNaslov: Re: Screamin eagle vs Supertrapp   Screamin eagle vs Supertrapp Icon_minitimečet 01 ruj 2011, 02:26

Ima tu dosta mufflera koji su "najbolji" za H-D i koji su vrhunski, ima ih zaista dosta, evo samo jedan - npr. Vance&Hiness Oval (ne Monsters!) koji ima unutarnju keramicku oblogu, debeli lim oko toga, nazovimo ga "unutarnji lim", pa zatim - vanjski lim!!! I to debeli, a ne tanki kao paucina.

Na osnovu mojih mnogo-godisnjih istrazivanja i "preslušavanja!!!" - skoro 10 godina - mogu da potpisem da su Wild Pig Pipes najbolji za H-D, jer sam imao (imam ih jos uvijek u garazi na polici) NAJBOLJE Screamin' Eagle Performance mufflers koje sam platio 1066,00 dolara, ali nisu ni do koljena WPP-u, jer ispade da nisu - najbolji, kao i neke druge, bilo da su moji, ili da sam ih posudjivao u svrhu testiranja od prijatelja Amerikanaca na Harleyima u Sarajevu (za one koji ne znaju, na H-D Touring modelima, muffleri su na tri sarafa i skidaju se za dvije minute).

U smislu trazenog odgovora za opciju SE vs Supertrapp, ja sam rekao svoje - Supertrapp.

A kada bi bilo pitanje KOJI auspuh za H-D, onda bi odgovor bio drugaciji, ovisno o modelu H-D-a. No, odgovor na to pitanje dajem samo osobama iz moga bliskog okruzenja, jer se ne zelim uvlaciti u beskonacne rasprave "koji-je bolji-kome-i-zasto". dancingbanana roker
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
vuk_666
man
man
vuk_666


Broj postova : 105
Godina imam : 33
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Kymco zing
Na forumu od : 08.09.2008

Screamin eagle vs Supertrapp Empty
PostajNaslov: Re: Screamin eagle vs Supertrapp   Screamin eagle vs Supertrapp Icon_minitimečet 01 ruj 2011, 09:22

Emire tebe sam čekao! Puno hvala i tebi i svima ostalima. Možda sam zaboravio reć bitnu stvar, a to je da je cilj "prerade" dobit snagu, a ne zvuk. Zvuk mi je zadovoljavajuć i sa serijskim poptpuno otvorenim spuljama.
I znam da nisam predložio neke ostale poput Thunderbike, Kerker, V&H jer su mi ovi dva bili favoriti.
SE zato jer se mnogi kunu u njega, a Supertrapp jer sam ga vidio u akciji na više motora i on je bio moj favorit.
Opcija 2 u 1 daje 12 konja, ali to košta između 800-900 eura novi, zavisno odakle nabavljaš, a to je trenutno malčice previše. Ljudi za te novce kupuju motore. Very Happy
[Vrh] Go down
One Night Stand
cro chopper forum
cro chopper forum
One Night Stand


Broj postova : 1876
Godina imam : 41
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : HD Sportster, Virago 750
Na forumu od : 01.11.2007

Screamin eagle vs Supertrapp Empty
PostajNaslov: Re: Screamin eagle vs Supertrapp   Screamin eagle vs Supertrapp Icon_minitimečet 01 ruj 2011, 09:27

vuk_666 je napisao/la:
Emire tebe sam čekao! Puno hvala i tebi i svima ostalima. Možda sam zaboravio reć bitnu stvar, a to je da je cilj "prerade" dobit snagu, a ne zvuk. Zvuk mi je zadovoljavajuć i sa serijskim poptpuno otvorenim spuljama.
I znam da nisam predložio neke ostale poput Thunderbike, Kerker, V&H jer su mi ovi dva bili favoriti.
SE zato jer se mnogi kunu u njega, a Supertrapp jer sam ga vidio u akciji na više motora i on je bio moj favorit.
Opcija 2 u 1 daje 12 konja, ali to košta između 800-900 eura novi, zavisno odakle nabavljaš, a to je trenutno malčice previše. Ljudi za te novce kupuju motore. Very Happy
A da još malo uštediš pa da kupiš kit 883 na 1200? Plačat ćeš istu regu a imaš pravog 1200 sportstera? Nije to tak strašna cifra, a mislim da se puno više dobije, što snage a i momenta! dobar
Evo, sad sam gledao na ebayu, 570 dolara košta kit (potpuno novi)- to je cijena sa poštarinom do Hrvatske!
Staviš to i zračni filter, djelomično otvoriš svoje auspuhe i mislim da dobivaš puno više! A neće te puno manje ispasti auspusi!
[Vrh] Go down
vuk_666
man
man
vuk_666


Broj postova : 105
Godina imam : 33
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Kymco zing
Na forumu od : 08.09.2008

Screamin eagle vs Supertrapp Empty
PostajNaslov: Re: Screamin eagle vs Supertrapp   Screamin eagle vs Supertrapp Icon_minitimečet 01 ruj 2011, 09:49

883 zasad ostaje 883.
Razmišljao sam o tome, ali neka zasad ostane kakav je. roker
[Vrh] Go down
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

Screamin eagle vs Supertrapp Empty
PostajNaslov: Re: Screamin eagle vs Supertrapp   Screamin eagle vs Supertrapp Icon_minitimečet 01 ruj 2011, 12:02

OK, posto je vuk-666 jedan jako nagodan i ljubazan lik, nije mi tesko da pisem beskonacno o temama o kojima smo mnogo puta pisali. No, prije nego bilo sta napisem, zelim samo raci da je to MOJE misljenje, kojim ne zelim bilo koga kao vlasnika bilo cega drugog povrijediti, neka svatko voli svoje, moje je misljenje trazeno, pa cu dio toga i reci.

Prvo i osnovno, mislim da je H-D Sportster 883 za dva koplja ispred modela 1200, a POSEBNO imajuci u vidu strahovitu razliku u cijeni. Sa kubikazom 1200 u odnosu na 883 ne dobijas nista novo i drasticno, a onaj koji ima tolliko novaca da kupi 1200 a ne 883, onda cu mu sugeriratri da radije kupi Street Bob, kao drugi najpovoljniji model u prelasku na vece i skuplje H-D modele.

Sto se tice auspuha, TU NEMA NIKAKVE FILOZOFIJE NITI NAUKE (kada govorimo o H-D cruiser motociklima, o drugim motociklima, sportskim ovakvim ili onakvim i o autima ne znam nista), uglavnom je to veci ili manji proomjer cijevi, koji ti daje šatro ove ili one prformanse + prigusivaci, veceg ili manjeg promjera, sa ili bez "vune", ovakve ili onakve (i tako i tako, svaka "vuna" izgori prije ili kasnije, uglavnom veoma brzo). Baš sam u Biogradu gledao Akrapovicha za H-D touring modele, kod nas se kaze "ne bih ga ni da mi ga djaba daju".

Drugi parametar je baffle, olitga prigusivac, koji je kraci ili duzi, ali navaznije je da li je baffle deblji ili tanji. Ovi baffles/prigusivaci kod svih modernijih slip on mufflera su izmjenjivi, pa o vlasniku ovisi koji zvuk i uslovno receno snagu zeli. Ja imam tri para razlicitih baffles/prigusivaca, a po gradu i loko voznje do Dalmacije koristim promjer od 2 inča (malo glasniji), a kada idem na duze ture, 1 3/4 inča (malo tiši).

Promjer baffles/prigusivaca koji je VECI od 2 inča se moze koristiti SAMO u slucajevima motocikala sa karburatorom, u opciji EFI ne dolazi u obzir veci promjer od 2 inča.

NO KADA NEKO POKRENE TEMU (ne kazem da je ovdje pokrenuta, samo elaboriram) U SMISLU DA AUSPUH GRMI ILI NE GRMI, JA SE TU APSOLUTNO ISKULJUCUJEM IZ BILO KAKVIH RASPRAVA, JER SA OSOBOM KOJOJ JE PARAMETAR "DA LI GRMI ILI NE GRMI" NE ZELIM ULAZITI U POLEMIKE.

Nadalje, mnogo puta smo pisali da su bucni i otvoreni auspusi prije svega stvar nekulture, ali SVAKAKO vode gubitku sluha u relativno kracem periodu. Takodjer, ako je auspuh "otvoreniji", on se moze rucicom gasa kontrolirati i dozirati, tako da umjerenom voznjom po gradu ne predstavlja razliku niti problem u odnosu na serijske modele.

Lijepo je imati na motociklu zamjenski/aftermarket auspuhe koji mumljaju (barem meni se to svidja), a da nikoga ne uznemiravaju i veoma cesto primjetim i obratim paznju na one enduro motocikle posebno KTM - koji znaju imati predivan duboki zvuk, ali neopterecujuci.

Vratimo se na H-D. Vec ptice na grani znaju da postoji ovakav poredak stvari:

1. samo izmjena mufflera daje nesto malo konjsjih snaga gore i dublji zvuk (ovdje govorimo iskljucivo o aftermarket mufflerima, a ne O ŠUPLJIM CIJEVIMA BEZ PRIGUSIVACA, O CEMU NE ZELIM NITI DA DISKUTIRAM !!!)

2. moguce je dodati rekalibraciju ili rejetting, time se dobija jos snage, mada sam je veliki protivnik bilo kakvih rejettinga ili rekalibracije prije Njemacke ili USA "da ti budu pri ruci svako malo". Ne zelim dovesti u pitanje tunere u HR ili neke u BiH, no naglasavam, to je moje misljenje i smatram da to malo tko moze dobro uraditi, no naglasavam, nije dovoljno da ti to netko podesi, potreban je taj netko da ti bude u blizini za neka stalna podesavanja. No, kazem, to je moje misljenje i ne zelim ulaziti u polemiku da li sam u pravu ili nisam, onaj tko drugacije misli, neka slobodbo radi po svojoj savjesti, ovdje pricam o svome stavu.

3. nadalje, moguce je nadodati otvorebniji aftermarket zracni filter, no on ide u kombinaciji sa aftermarket mufflerima i rekalibracijom/rejettingom i ova opcija ako je dobro odradjena, obezbjedjuje dosta dodatne snage i obrnog momenta.

No, vratimo se na mufflere. Smatram da je bacanje para kupovanja nekih izvikanih i skupih mufflera, osim ako se bas ne zeli biti "šiki-miki" i ako se to moze sebi priustiti bez da to kucni budzet osjeti. No, ako se planira svaka kuna, onda bih predlozio neke druge vrhunske mufflere kao sto su u USA visoko cijenjeni RUSH muffleri, Cobra, Samson, Paughco, a posebno Cycle Shack. Ustvari, Cobra mi se ne svidja, mislim da je to ocajan proizvod u globalu, no pomenuo bih jos i Santee. Naravno, ima i ekskluzivnijih kao sto su Bassani, Rinehart i drugi.

Screamin' Eagle je po mom misljenju konfekcijski proizvod nize kvalitete i visoke cijene, sa limom koji je nesto deblji od boljeg kartona. Mnogi se nece sloziti sa ovom tvrdnjom, kao i sa dobrim dijelom moga teksta, no kazem ponovno, to je moje misljenje, kakvo je - takvo je.

Da rezimiramo, trazi auspuh PO CIJENI i po izgledu, a ne po imenu i baci akcenat na mufflere/prigusivace te vrste da su izmjenjivi, sa osnovnim promjerom osnovnih prigusivaca od 1 3/4 inča.

Naravno, ovo gore je USLOVNO receno, pa ako ti cijena NIJE uvjet ili problem, onda uzmi Vance & HIness sa keramickom unutarnjom oblogom i duplim limom, koji su prakticno neunistivi i ne gube boju bez obzira na (neki) ocajno tunirani motocikl.

Nadam se da sam barem malo pomogao da se shvati problem, a izbjegao sam da kazem "kupi to i to", jer to je najjednostavnioje, ali onaj koji shvati o cemu se radi, bice mu drago da je shvtio tematiku i u tom slucaju ce sasvim lako odluciti sta da radi.

Evo jedan poznati link za one koji ga nisu vidjeli, sa zvukom mojih mufflera, sa prigusivacem od 2 inča (upaliti zvucnike):

[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
One Night Stand
cro chopper forum
cro chopper forum
One Night Stand


Broj postova : 1876
Godina imam : 41
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : HD Sportster, Virago 750
Na forumu od : 01.11.2007

Screamin eagle vs Supertrapp Empty
PostajNaslov: Re: Screamin eagle vs Supertrapp   Screamin eagle vs Supertrapp Icon_minitimečet 01 ruj 2011, 12:56

E da je ovakvih postova više...
dobar
[Vrh] Go down
vuk_666
man
man
vuk_666


Broj postova : 105
Godina imam : 33
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Kymco zing
Na forumu od : 08.09.2008

Screamin eagle vs Supertrapp Empty
PostajNaslov: Re: Screamin eagle vs Supertrapp   Screamin eagle vs Supertrapp Icon_minitimečet 01 ruj 2011, 14:27

E za takve postove treba imat znanja i iskustva. Laughing
Emire hvala na iscrpnom postu! Nema se šta reć više. Kupit će se onaj za kojeg će se imat novaca i koji će najbolje odgovarati željama i potrebama. Iako nam želje češće izbiju koju kunu više iz džepa i to uvijek opravdamo ljubavlju prema ljubimcu. I love you
I kao što je Emir rekao nemojmo ulazit u rasprave rekla-kazala i ostalo kako to zna završit. Neka svako svoju kozu (mišljenje) tera i nek se ne obazire na tuđu. I onako će se na cesti tek pokazati tko je u pravu. Hvala ekipa!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Screamin eagle vs Supertrapp Empty
PostajNaslov: Re: Screamin eagle vs Supertrapp   Screamin eagle vs Supertrapp Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Screamin eagle vs Supertrapp
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» supertrapp auspuh
» Marko 535 je sad Eagle
» Aquila 250 - Eagle Has Landed
» MK "EAGLE" - Grude, BiH 3.07.2009.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Pitanja-
Forum(o)Bir: