Početna stranicaPretraľnikwalkie-talkie - Radio veza na chopperima 610RegistracijaLogin

 

 walkie-talkie - Radio veza na chopperima

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
dido
man
man
dido


Broj postova : 13
Godina imam : 67
Prebivalište : Sesvete
Vozim : Hyosung aquila GV 250 EFI
Na forumu od : 29.05.2011

walkie-talkie - Radio veza na chopperima Empty
PostajNaslov: walkie-talkie - Radio veza na chopperima   walkie-talkie - Radio veza na chopperima Icon_minitimečet 09 lip 2011, 16:37

Novi sam ovdje, predstavio se, neočekivano, mnogi od vas me srdačno dočekali na forumu. Hvala vam, društvo!
Počeo sam s vožnjom... u auto školi. Vozim, vozim pa krepa... sve je to novo. Usput, raspitujem se o svemu, čini mi se počinje nova era u mojem životu... Oprostite, nije za ovo mjesto, ali hvala na strpljenju.

Od sedamdesetih godina prošlog stoljeća švrljao sam po radio - frekvencijama i potrošio o-ho-ho vremena uz radio primopredajnik na građanskom opsegu ili na CB-u, točnije na 27 MHz. Prekrasno vrijeme druženja na daljinu. Nije bilo mobitela, a i fiksni telefoni su bili rijetki. Kakav internet, skype, sms-i. Danas nepoimljivo. Nezaboravni trenuci kada smo u koloni automobila, svi opremljeni CB stanicama išli na susrete... razgovarali. Dometi razumljivosti bili su desetak kilometara s antenama montiranim na krov automobila.
Danas su na snazi novi zakoni - daleko blaži i uz 27 MHz dobili smo na korištenje i 8 kanala na 446 MHz. Jeftini uređaji, i čini mi se za putovanje u koloni - fantastično.

http://www.pmr446hrvatska.tk/


Sve ovo pišem u nadi da netko već s ovoga foruma to koristi, i interesira me kakva su iskustva, jer jedno je imati primopredajnik u autu, sa zvučnikom i mikrofonom u ruci, a na chopperu ipak treba naglavna slušalica s mikrofonom pod kacigom i prekidačem push-to-talk ili vox sustavom. AH, opet dodtna oprema, a mislio sam da kada kupim choppera, imat ću sve.
walkie-talkie - Radio veza na chopperima 120px-MotorolaT5022PictureBySpc
[Vrh] Go down
StarBobo
man
man
StarBobo


Broj postova : 385
Godina imam : 64
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Midnighstar XV 1900
Na forumu od : 17.02.2010

walkie-talkie - Radio veza na chopperima Empty
PostajNaslov: Re: walkie-talkie - Radio veza na chopperima   walkie-talkie - Radio veza na chopperima Icon_minitimepet 10 lip 2011, 19:17

aloha...

vrlo često koristimo pmr-ove u kombinaciji s NOLAN kacigama i u njima ugrađenim slušalicama i mikrofonom, ali jedno od povoljnijih rješenja možeš naći ovdje:

PMR set

ptt se velcro trakom pričvrsti na lijevu ručicu upravljača, pa palcem radiš...

cijema za komplet je dobra, kvaliteta također. Realno je očekivati kvalitetnu vezu na udaljenosti do 2 km, ali i 4-5 se dešava...

nadam se da sam pomogao...
[Vrh] Go down
http://www.startouringcroatia.net
 
walkie-talkie - Radio veza na chopperima
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Dodatna oprema i izrada dijelova-
Forum(o)Bir: