Početna stranicaPretraľniksaddle sore 1600K-bun burner 2500K 610RegistracijaLogin

 

 saddle sore 1600K-bun burner 2500K

Go down 
+5
magna
Suhi
cro.chopper
Jack
merla
9 posters
Autor/icaPoruka
merla
cro chopper forum
cro chopper forum
merla


Broj postova : 3774
Godina imam : 53
Prebivalište : Zg
Vozim : road star warrior, honda valkyrie interstate
Na forumu od : 13.12.2007

saddle sore 1600K-bun burner 2500K Empty
PostajNaslov: saddle sore 1600K-bun burner 2500K   saddle sore 1600K-bun burner 2500K Icon_minitimesri 11 svi 2011, 11:26

Ideja se mjesecima vrtila po glavi. Nakon par razgovora došlo je do odluke: krećemo odraditi našu prvu "iron butt" vožnju! Žene nas odgovarale, komšiluk im govorio: pusti ga bona hajvana vratiće se on kad mu utrne guzica (popiti svoje ne smijemo dok vozimo Cool ).
Ali ipak, tri hrabra se odlučila za pustolovinu, Kunki, Ivča (Biker) i ja.
Pripreme odrađene, na savjet Magne nabavljene ovčje kože za sic (hvala Magna dobar )...
Par dana prije puta prvo neugodno iznenađenje: Ivča javlja da ne može ići Sad . Jbg, ostajemo nas dvojica...
Subota ujutro, nakon par sati spavanja (naravno da sam zadnje pripreme radio večer prije puta Rolling Eyes ), nalazimo se u 5.30 na našem standardnom mjestu za kretanje, benzinska u Vukovarskoj. Odmah sranje, kafić radi od 6, a mi u 6 krećemo Evil or Very Mad . Ništa, prva pljuga, kava iz limenke, provjera tlaka u gumama i idemo tankati. Prvo tankanje je ujedno i službeni početak vožnje. Vrijeme na računu: 06:15. Juriš.
Okvirni plan nam je bio jednostavan: tankanje svakih 170-180 km, znači vožnja cca 1 sat 30 min. , računam lagodno jer vozimo oko 140 kmh.
Evil or Very Mad
Zagreb, Zaprešić, granica, kupovanje vinjeta... drugo tankanje nakon nekih 190 km, 2 sata 15 min affraid , već kasnimo 45 min...
(na ulasku u Sloveniju ponovo neugodno iznenađenje, ovca sa mog motora je bila nacionalno osvještena i nije htjela van Hrvatske, kod kupovine vinjete skužim da mi više nije mekano za guzu... Sad olepršala je negdje putem... )
Nakon prvog tankanja računamo sad smo u Austriji, prošli smo granice i lokalne ceste po Sloveniji pa ćemo moći nadoknaditi zaostatak...
Evil or Very Mad
U Austriji svakih par kilometara radovi na cesti. ograničenja 80 , a na nekim mjestima i 60 Shocked .
Kad prođeš radove onda naletiš na tunel u kojem je ograničenje 100 a bilo ih je i sa ograničenjem 80... puca1
Trece tankanje opet cca 190 km, 2 sata... Evil or Very Mad
kasnimo...
ali ajde, sad ćemo se dočepati Njemačke pa gasss i nadoknađivanje vremena...

Napokon dobra cesta i možemo se normalno voziti. Bez obzira što teoretski nema ograničenja brzine, uglavnom vozimo 145 kmh (max brzina na kojoj radi tempomat). Ubrzo shvaćamo da tim tempom nećemo nadoknaditi zaostatak pa odlučujemo odustati od dužih stajanja. (u planu su bila 2 zaustavljanja od 30 min i jedno od sat vremena) Ionako ne jedemo putem (samo kava, energetske pločice i red bull), stajanje je tankanje, i cigareta dok upisujemo kilometražu i vrijeme na obrazac, cca 15 min. malo po malo...
Prva (i kako se ispostavilo jedina ) kriza me uhvatila na cca 500-tom kilometru. Koncentracije mi je počela popuštati, zijevam ko lav... Shvatio sam da je razlog što mi je postalo vruće. Srećom u tom trenutku Kunki daje žmigavac i zaustavljamo se na zaustavnoj traci jer garmin i znakovi na autoputu nam daju različite informacije....
Kratki dogovor i idemo dalje, prema Berlinu...
Na idućem tankanju nalazim kombinaciju za razbuđivanje, red bull i nakon toga oni ribarski bomboni, extra strong Shocked , koncentracija ponovo na vrhuncu . Very Happy
Na svakom stajanju na prilaze ljudi sa ovih prostora i javljaju se. na njihovo pitanje gdje idemo, kad objasnimo, odmahuju glavom i na njihovim licima možemo pročitati ( pa ovi nisu normalni... Very Happy )
Jedan kamiondžija iz Osijeka nam prilazi i pita nes gdje idemo. kažemo prema Berlinu. Na to će on iznenađeno "pa šta radite ovdje?", Kunki i ja se pogledavamo i prolazi nam kroz glavu "sranje, ipak smo krivo skrenuli Razz ), trebali ste ići drugom cestom!!! Na naše uplašeno pitanje "zašto" kaže "pa ovo vam je okolo naokolo, puno duži put!!! " - nije mu bio jasan naš uzdah olakšanja na te riječi Very Happy
Berlin, obzirom da oko njega radimo krug i skrećemo na zapad prema Fuldi gdje spavamo, njega smo nekako označili kao prvi cilj vožnje. radimo krug po Berliner ring-u, radimo nepredviđeno zaustavljanje da uzmemo račun i dokažemo da smo išli okolo...
1000 km je već prošlo na satu, nekako je lakše voziti. Još jedno djelomično nepredviđeno stajanje je na 135 km, kada je iduća benzinska tek za 90 km...
Približavamo se spavanju, i onda negdje cca 50 km prije hotela Kunki zbunjeno kaže "Merla, fali nam 10 km po garminu!!!"
WTF, kako fali kad smo po planu preko google map-sa imali 50-ak km viška!!!!!
Ništa, odlučujemo nepredviđeno skrenuti u Fuldu i tamo naći benzinsku da tankamo i da tako dokažemo da smo ipak obavili cijelu kilometražu. (ovdje moram napomenuti da su problemi krenuli jer se kilometraža garmina nije slagala ni sa kilometražom na motoru, ni sa kilometražom sa Via michelina Evil or Very Mad . osim toga prema kilometraži na motoru je Kunki do toga trenutka prešao 50 km više od mene confused )
U Fuldi nalazimo noćni bar/disko (bilo je već 00.15). Mali problem je bio konobaru objasniti da hoćemo 2 jegera i 2 odvojena računa, pogotovo jer ni Kunki ni ja ne šprehamo Deutsch.
Popili piće i krećemo prema hotelu (u tom trenutku osjećamo žuljeve na guzici - i prema garminu smo završili 1610 km u 24 sata!!!! JEEEEEEEE!!!!)

Nakon 15-ak kilometara vožnje po lokalnim cestama garmin nam kaže: na cilju ste. Mi na rakršću, oko nas mrkli mrak Shocked . Srećom spazimo u jednoj kući malo svijetla i neki znak (gasthaus), sa olakšanjem ulazim prijaviti nas. Uđem, a unutra godišnji sastanak njemačkog kluba, 30-ak faca se okreće prema meni sa upitnicima iznad glave. Mahnem "hellou" i trk prema šanku. Crnokosoj konobarici na engleskom objašnjavam da smo rezervirali sobu, a ona me blijedo gleda Shocked , schlafen kažem, a ona me i dalje blijedo gleda Shocked Shocked . Jebote šta sad!!! Okrenem se i izađem van da nađem papir sa adresom hotela da provjerim da li smo na pravom mjestu (pogledi me i dalje prate). Na sreću u tom trenutku istrčava gazda i na pristojnom engleskom nas pita, jeste li vi ona dva lika koji voze puuuuno kilometar u jednom danu. DA mi smo. Parkiranje motora, ostavljanje stvari u sobi (ok, nije soba nego dvosobni stan!!!! ). Pitam, možemo li još dolje popiti pivu, sanjam je cijeli dan, gazda pomalo zabrinuto kaže, može ali ne dugo, moramo zatvoriti Very Happy )
Napokon piva!!!! (dvije) , obavili papirologiju, upoznali se sa lokalcima, ekipom iz kluba i spavanje oko 2.00
U 2.15 zvoni mi mob., javlja se Sitni kaže evo mi čekali da se smjestite i usput možeš Kambi čestitati rođendan rendeer
morning after...
sat zvoni u 5, mi ne reagiramo
sat zvoni u 5.15 mi ne raegiramo
napokon u 5.30 sat ponovo zvoni i nekako se počinjemo buditi...
vani još noć. ugašene motore izgurujemo iz dvorišta da ne probudimo ljude, i krećemo prema bun burneru!
Prva benzinska, tankanje i kava. shvaćam da mi je napokon vrijeme da nešto pojedem pa uzimam neki mali sendvič. nakon njega sam još gladniji...
Put nazad protiče ležernije, već smo iskusni. Pogled na sat nam kaže krenuli smo sa benzinske u 7, znači imamo 11 sati za cca 900 km. Dovoljno, ali ne smijemo se opuštati. Ponovo imamo jedno zaustavljanje na autoputu jer nas je garnim htio odvesti kraćim putem prema Zagrebu, ali mi se ne damo.
Kilometri su lagano iza nas, voziti je, na moje iznenađenje, sve lakše i lakše dok u jednom trenutku, negdje kod Salzburga dolazi informacija u Zagrebu pada pljusak!!!! A u P.M. zar mi nikada ne možemo negdje otići a da nas ne uhvati kiša!!!!! (u tom trenutku je sijalo sunce, vedro i temp oko 20 . Približavamo se Sloveniji, opet tuneli What a Face .
Ajd dobro, ovaj put su ograničenja 100 i nema (toliko) radova. Prvi oblaci se pojavljuju na nebu Evil or Very Mad .
Ulazimo u Sloveniju kroz Karavanke (srećom ne moramo stati radi vinjete). Prilazimo Ljubljani i na viziru se pojavljuju prve kapi kiše, sranje.
Brzo benzinska i oblačenje kišnjaka... jedini trenutak u cijeloj vožnji da raspoloženje baš i nije bilo pozitivno...
Srećom, kiša nije dugo trajala, i već prije dolaska do naše granice cesta je ponovo suha....
Nakon granice Kunki zaključuje da će skinuti kišnjak (želi izgledati lijepo za one koji nas dočekaju Wink ), a ja ostajem u kišnjaku da pokažem da smo (opet) pokisnuli...
Zadnji kilometri se odužili ko nikad u životu. Nakon 2500 km moram čekati na semaforu puca1 puca1 puca1
Približavamo se benzinskoj na Branimirovoj a guzica već lagano gori!!!
Tankanje i službeni kraj puta u 17.45.
dancingbanana dancingbanana dancingbanana dancingbanana dancingbanana dancingbanana dancingbanana dancingbanana dancingbanana

I onda još itekako zaslužena piva u "Friends-u"

odradili smo i to.

Kunki, šta je slijedeće?

_________________
work to ride - ride to work

growing old is mandatory - growing up is optional

www.mkfireriders.com


Zadnja promjena: merla; sri 11 svi 2011, 13:42; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
http://www.mkfireriders.com/
Jack
cro chopper forum
cro chopper forum
Jack


Broj postova : 3028
Godina imam : 57
Prebivalište : Zagreb
Vozim : više ne vozim
Na forumu od : 29.04.2008

saddle sore 1600K-bun burner 2500K Empty
PostajNaslov: Re: saddle sore 1600K-bun burner 2500K   saddle sore 1600K-bun burner 2500K Icon_minitimesri 11 svi 2011, 11:43

a daaaj, navlakušo Razz

baš me zanima kako ste nadoknadili vrijeme...
[Vrh] Go down
http://www.alanmatuka.com
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

saddle sore 1600K-bun burner 2500K Empty
PostajNaslov: Re: saddle sore 1600K-bun burner 2500K   saddle sore 1600K-bun burner 2500K Icon_minitimesri 11 svi 2011, 11:58

ajde ajde . treba i delati nekaj ribic

_________________
'Nije bitno dali je cura sa sela, bitno da je motor iz Japana!'
[Vrh] Go down
merla
cro chopper forum
cro chopper forum
merla


Broj postova : 3774
Godina imam : 53
Prebivalište : Zg
Vozim : road star warrior, honda valkyrie interstate
Na forumu od : 13.12.2007

saddle sore 1600K-bun burner 2500K Empty
PostajNaslov: Re: saddle sore 1600K-bun burner 2500K   saddle sore 1600K-bun burner 2500K Icon_minitimesri 11 svi 2011, 12:56

nastavak u prvom postu....

_________________
work to ride - ride to work

growing old is mandatory - growing up is optional

www.mkfireriders.com
[Vrh] Go down
http://www.mkfireriders.com/
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

saddle sore 1600K-bun burner 2500K Empty
PostajNaslov: Re: saddle sore 1600K-bun burner 2500K   saddle sore 1600K-bun burner 2500K Icon_minitimesri 11 svi 2011, 13:06

What a Face What a Face napetoooooo do bola, ludnica

_________________
'Nije bitno dali je cura sa sela, bitno da je motor iz Japana!'
[Vrh] Go down
Jack
cro chopper forum
cro chopper forum
Jack


Broj postova : 3028
Godina imam : 57
Prebivalište : Zagreb
Vozim : više ne vozim
Na forumu od : 29.04.2008

saddle sore 1600K-bun burner 2500K Empty
PostajNaslov: Re: saddle sore 1600K-bun burner 2500K   saddle sore 1600K-bun burner 2500K Icon_minitimesri 11 svi 2011, 13:10

bravo, ovo je dobro...

a zašto je Kunki imao 50 km više od tebe...

Chuck Norris vozi Iron but sa frendovima, i na kraju ima tri puta više km od njih svih zajedno Wink
[Vrh] Go down
http://www.alanmatuka.com
Suhi
cro chopper forum
cro chopper forum
Suhi


Broj postova : 1052
Godina imam : 50
Prebivalište : Zagreb, Dubrava
Vozim : between two bikes
Na forumu od : 04.12.2007

saddle sore 1600K-bun burner 2500K Empty
PostajNaslov: Re: saddle sore 1600K-bun burner 2500K   saddle sore 1600K-bun burner 2500K Icon_minitimesri 11 svi 2011, 13:14

merla je napisao/la:
Mali problem je bio konobaru objasniti da hoćemo 2 jegera i 2 odvojena računa, pogotovo jer ni Kunki ni ja ne šprehamo Deutsch.
Ma lagan je taj njemački, samo treba puuuno hodat! Very Happy

...dođe jedan; ajne jeger und calenzi bite
pa dođe drugi; ajne jeger und calenzi bite Very Happy
[Vrh] Go down
merla
cro chopper forum
cro chopper forum
merla


Broj postova : 3774
Godina imam : 53
Prebivalište : Zg
Vozim : road star warrior, honda valkyrie interstate
Na forumu od : 13.12.2007

saddle sore 1600K-bun burner 2500K Empty
PostajNaslov: Re: saddle sore 1600K-bun burner 2500K   saddle sore 1600K-bun burner 2500K Icon_minitimesri 11 svi 2011, 13:43

evo i kompletirao sam u prvom postu.

_________________
work to ride - ride to work

growing old is mandatory - growing up is optional

www.mkfireriders.com
[Vrh] Go down
http://www.mkfireriders.com/
merla
cro chopper forum
cro chopper forum
merla


Broj postova : 3774
Godina imam : 53
Prebivalište : Zg
Vozim : road star warrior, honda valkyrie interstate
Na forumu od : 13.12.2007

saddle sore 1600K-bun burner 2500K Empty
PostajNaslov: Re: saddle sore 1600K-bun burner 2500K   saddle sore 1600K-bun burner 2500K Icon_minitimesri 11 svi 2011, 13:44

Jack je napisao/la:
bravo, ovo je dobro...

a zašto je Kunki imao 50 km više od tebe...

Chuck Norris vozi Iron but sa frendovima, i na kraju ima tri puta više km od njih svih zajedno Wink

What a Face možda je Kunki ustvari maskirani Chuck Norris What a Face

_________________
work to ride - ride to work

growing old is mandatory - growing up is optional

www.mkfireriders.com
[Vrh] Go down
http://www.mkfireriders.com/
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

saddle sore 1600K-bun burner 2500K Empty
PostajNaslov: Re: saddle sore 1600K-bun burner 2500K   saddle sore 1600K-bun burner 2500K Icon_minitimesri 11 svi 2011, 14:09

eto pročitao sam sve. zar niste znali da se ruta može ukucati u garmina tj opcija da vas garmin vodi po unaprijed zacrtanom putu, a ne da vam on određuje put
ovo je totalno različito od onoga što smo pratili tončija. njemu je sve bilo isplanirano, sve točno i precizno, a vas dvojica ste i u noćne klubove odlazili.
ali na kraju se mrtvi broje, a vi ste preživjeli i obavili misiju
dobar


Zadnja promjena: magna; sri 11 svi 2011, 14:58; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
merla
cro chopper forum
cro chopper forum
merla


Broj postova : 3774
Godina imam : 53
Prebivalište : Zg
Vozim : road star warrior, honda valkyrie interstate
Na forumu od : 13.12.2007

saddle sore 1600K-bun burner 2500K Empty
PostajNaslov: Re: saddle sore 1600K-bun burner 2500K   saddle sore 1600K-bun burner 2500K Icon_minitimesri 11 svi 2011, 14:53

magna je napisao/la:
eto pročitao sam sve. zar niste znali da se ruta može ukucati u garmina tj opcija da vas garmin vodi po unaprijed zacrtanom putu, a ne da vam on određuje put
ovo je totalno različito od onoga što smo pratili tončija. njemu je sve bilo isplanirano, sve točno i precizno, a vas dvojica ste i u noćne klubove odlazili.
ali na kraju se mrtvi broje, a vi ste preživjeli i obavili misiju
Razz

a gdje si našao uspoređivati toncija i njegovu vožnju sa nama i naših (pišljivih) 2500 km!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

nama bar nije bilo dosadno roker

_________________
work to ride - ride to work

growing old is mandatory - growing up is optional

www.mkfireriders.com
[Vrh] Go down
http://www.mkfireriders.com/
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

saddle sore 1600K-bun burner 2500K Empty
PostajNaslov: Re: saddle sore 1600K-bun burner 2500K   saddle sore 1600K-bun burner 2500K Icon_minitimesri 11 svi 2011, 14:59

ajme krivi san stavija smajl. triba dva prsta gori a ne jedan doli
[Vrh] Go down
merla
cro chopper forum
cro chopper forum
merla


Broj postova : 3774
Godina imam : 53
Prebivalište : Zg
Vozim : road star warrior, honda valkyrie interstate
Na forumu od : 13.12.2007

saddle sore 1600K-bun burner 2500K Empty
PostajNaslov: Re: saddle sore 1600K-bun burner 2500K   saddle sore 1600K-bun burner 2500K Icon_minitimesri 11 svi 2011, 15:00

magna je napisao/la:
ajme krivi san stavija smajl. triba dva prsta gori a ne jedan doli

puca1 puca1 Razz


nemoj me nemoj me glup glup nemoj me nemoj me

_________________
work to ride - ride to work

growing old is mandatory - growing up is optional

www.mkfireriders.com
[Vrh] Go down
http://www.mkfireriders.com/
Acyd
cro chopper forum
cro chopper forum
Acyd


Broj postova : 1429
Godina imam : 49
Prebivalište : Našice
Vozim : Triumph Rocket 3r
Na forumu od : 24.04.2010

saddle sore 1600K-bun burner 2500K Empty
PostajNaslov: Re: saddle sore 1600K-bun burner 2500K   saddle sore 1600K-bun burner 2500K Icon_minitimesri 11 svi 2011, 15:21

svaka cast dobar
[Vrh] Go down
Dr.Ma$$a
cro chopper forum
cro chopper forum
Dr.Ma$$a


Broj postova : 1270
Godina imam : 36
Prebivalište : zagreb
Vozim : dragstar 1100
Na forumu od : 24.04.2008

saddle sore 1600K-bun burner 2500K Empty
PostajNaslov: Re: saddle sore 1600K-bun burner 2500K   saddle sore 1600K-bun burner 2500K Icon_minitimesri 11 svi 2011, 18:47

svaka cast
[Vrh] Go down
Kum
cro chopper forum
cro chopper forum
Kum


Broj postova : 3481
Godina imam : 45
Prebivalište : Osijek
Vozim : Yamaha XVS650 Dragstar
Na forumu od : 07.03.2008

saddle sore 1600K-bun burner 2500K Empty
PostajNaslov: Re: saddle sore 1600K-bun burner 2500K   saddle sore 1600K-bun burner 2500K Icon_minitimesri 11 svi 2011, 19:42

I to je to? Pih, sitnica. Sve stane u jedan post. nemoj me glup nemoj me glup

_________________
Kako da sanjam o budućnosti, kad svi oko mene hrču?!
[Vrh] Go down
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

saddle sore 1600K-bun burner 2500K Empty
PostajNaslov: Re: saddle sore 1600K-bun burner 2500K   saddle sore 1600K-bun burner 2500K Icon_minitimečet 12 svi 2011, 08:57

Kum je napisao/la:
I to je to? Pih, sitnica. Sve stane u jedan post. nemoj me glup nemoj me glup

What a Face What a Face glup

_________________
'Nije bitno dali je cura sa sela, bitno da je motor iz Japana!'
[Vrh] Go down
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6849
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

saddle sore 1600K-bun burner 2500K Empty
PostajNaslov: Re: saddle sore 1600K-bun burner 2500K   saddle sore 1600K-bun burner 2500K Icon_minitimečet 12 svi 2011, 19:12

ja sam mislio da ste vi ipak nesto normalniji... Bohmann
























lol!



svaka cast king king

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
merla
cro chopper forum
cro chopper forum
merla


Broj postova : 3774
Godina imam : 53
Prebivalište : Zg
Vozim : road star warrior, honda valkyrie interstate
Na forumu od : 13.12.2007

saddle sore 1600K-bun burner 2500K Empty
PostajNaslov: Re: saddle sore 1600K-bun burner 2500K   saddle sore 1600K-bun burner 2500K Icon_minitimečet 12 svi 2011, 22:04

Safet(y) je napisao/la:
ja sam mislio da ste vi ipak nesto normalniji... Bohmann


Twisted Evil

_________________
work to ride - ride to work

growing old is mandatory - growing up is optional

www.mkfireriders.com
[Vrh] Go down
http://www.mkfireriders.com/
Sponsored content





saddle sore 1600K-bun burner 2500K Empty
PostajNaslov: Re: saddle sore 1600K-bun burner 2500K   saddle sore 1600K-bun burner 2500K Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
saddle sore 1600K-bun burner 2500K
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» iron butt - saddlesore 1600K by magna

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: U daljini čuju se kao gromovi... :: Putovanja & druženja & putopisi & video-
Forum(o)Bir: