Početna stranicaPretraľnikHladnjak ulja ... H-D Ultra Classic Electra  610RegistracijaLogin

 

 Hladnjak ulja ... H-D Ultra Classic Electra

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
One Night Stand
cro chopper forum
cro chopper forum
One Night Stand


Broj postova : 1876
Godina imam : 41
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : HD Sportster, Virago 750
Na forumu od : 01.11.2007

Hladnjak ulja ... H-D Ultra Classic Electra  Empty
PostajNaslov: Hladnjak ulja ... H-D Ultra Classic Electra    Hladnjak ulja ... H-D Ultra Classic Electra  Icon_minitimesub 23 tra 2011, 16:22

Planiram si za Harleya nabaviti hladnjak ulja, neki motori sa zračnim hlađenjem poput određenih intrudera to već imaju serijski!
Nadam se da neki već imaju iskustva s time, pošto ima raznim proizvođaća i raznih izvedbi, interesira me šta je najbolje uzeti i na šta pripaziti! dobar
[Vrh] Go down
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

Hladnjak ulja ... H-D Ultra Classic Electra  Empty
PostajNaslov: Re: Hladnjak ulja ... H-D Ultra Classic Electra    Hladnjak ulja ... H-D Ultra Classic Electra  Icon_minitimeuto 26 tra 2011, 19:31

Principijelno, hladnjak ulja ti ne treba za H-D jer je to PREDIMENZIONIRANA masina, niskog broja obrtaja. No, poneki Harleyevci u USA ugradjuju uljne hladnjake radi stop-and-go voznje po gradu u uvjetima ljetnjih temperatura, pa radi potencijanog pregrijavanja zracno hladjenih masina, zakoni u mnogim saveznim USA drzavama dozvoljavaju line splitting, ili sto bi mi rekli "filtriranje", odnosno voznja iznedju auta ako je brzina kolone manja od 10 milja na sat, upravo radi toga se se ne bi motocikli pregrijavali i gasili (postoji automatska blokada), pa bi samim time doslo do jos veceg sobracajnog kolapsa. No, ovo je samo teorija, a u praksi predimenzionirane H-D masine se ne pregrijavaju na taj nacin da bi to moglo stetiti masini.

No, obzirom da sam ja onaj koji voli svega i to duplo, ja sam na svoj motocikl ugradio uljni hladnjak i nikada nisam pozalio, jbga, volim da ga imam (uljni hladnjak), mada mi nije neophodan.

Kada sam postavio prije mnogo godina temu na USA H-D forum u smislu da sam ugradio uljni hladnjak, Americki H-D bikeri su me "oderali" bez milosti kao da sam zadnji šupak jer sam ugradio uljni hladnjak na H-D motocikl.

No, da rezimiramo, uljni hladnjak ti ne treba, no ako imas visak novca, onda ga svakako ugradi, od viska glava ne boli, jer sam i ja tako uradio ravnajuci se po tom postulatu (od viska glava ne boli).

Ja bih preporucio iskljucivo Harley-Davidson oil cooler + oil cooler chrome kit (krom poklopac/navlaka), nisam bas ljubitelj zamjenskih marki, cijena u USA prosjecnog oil coolera je cca 300 $ + cca 60 $ okvir/navlaka/poklopac + cca70 $ shipping costs + hrvatske uvozne dadzbine, znaci otprilike 3.000,00 kuna, koja kuna vise ili manje. Plus ugradnja.

Ni ne pomisljaj da kupujes u Europi, to ti je jedno tri puta skuplje.

Prilikom zamjene ulja u masini, uljni hladnjak "povuce" dodatnih 3 dcl ulja, pripaziti na to!

Hladnjak ulja ... H-D Ultra Classic Electra  140oz
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
One Night Stand
cro chopper forum
cro chopper forum
One Night Stand


Broj postova : 1876
Godina imam : 41
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : HD Sportster, Virago 750
Na forumu od : 01.11.2007

Hladnjak ulja ... H-D Ultra Classic Electra  Empty
PostajNaslov: Re: Hladnjak ulja ... H-D Ultra Classic Electra    Hladnjak ulja ... H-D Ultra Classic Electra  Icon_minitimeuto 26 tra 2011, 20:23

Pretpostavljam da imaš pokazivač temperature mašine! Jel imaš neku predođbu koliko pomaže u gradskoj vožnji po vručini?
[Vrh] Go down
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

Hladnjak ulja ... H-D Ultra Classic Electra  Empty
PostajNaslov: Re: Hladnjak ulja ... H-D Ultra Classic Electra    Hladnjak ulja ... H-D Ultra Classic Electra  Icon_minitimeuto 26 tra 2011, 22:22

Imao sam, naravno, i taj detalj, no za taj "uredjaj" se je ispostavilo da je najlosiji proizvod koji je MoCo H-D ikad napravio, a obzirom da je skup, ni ne pomisljaj da ga kupis.

Uglavnom, radna temperatura masine/ulja u normalnim uvjetima rada je 110 stupnjeva C, a u ekstremnim uvjetima nisam bio primjecivao da je nesto posebno temperatura isla gore, naravno, bila je veca od 110, no nista sto bi bilo vrijedno paznje.

NAJVAZNIJA STVAR JE REDOVNO MIJENJATI ULJE:

- na svakih 6000 km, iskljucivo jeftino mineralno ulje 20W50, imas Motul mislim da je oznaka 3000, ili kod Janba ili Tomica: NEMOJ DA TE NAVUKU NA PRICU DA MORAS, TREBAS I SLICNE GLUPOSTI KORISTITI SKUPA SINTETICKA ULJA, TO JE CISTO BACANJE NOVACA, kod mene je masina 100.000 km, pitaj Gordana Tomic Custom Bike, masina, karike, klipovi, cilindri, bregaste, sve je kao novo, bez tragova habanja, koristio sam iskljucivo jeftina mineralna ulja 20W50

- na kraju sezone obavezno promijeniti ulje, bez obzira koliko si prethodno presao kilometara, ulja "oslobadjaju vlagu", tako da usljed stajanja motocikla, moze doci do korozije u cilindrima radi stajanja i razgradnje ulja

- nakon zime, obavezno usuti novo ulje

Sve ovo sto sam napisao zvuci komplicirano i skupo, no promjena ulja na H-D motociklima traje 10 minuta, a cijena za jednu promjenu ako uzimas Motul je cca 50 kuna po litri, znaci 200 kuna kompletna zamjena + filter ulja.

Ma covjece, no worries, welcome to the Club!
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
One Night Stand
cro chopper forum
cro chopper forum
One Night Stand


Broj postova : 1876
Godina imam : 41
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : HD Sportster, Virago 750
Na forumu od : 01.11.2007

Hladnjak ulja ... H-D Ultra Classic Electra  Empty
PostajNaslov: Re: Hladnjak ulja ... H-D Ultra Classic Electra    Hladnjak ulja ... H-D Ultra Classic Electra  Icon_minitimeuto 26 tra 2011, 23:38

Kaj se tiče termometra, ne pada mi napamet ga kupovati, ma ne bi ga uzeo ni da mi ga besplatno daješ... pretpostavljaš- već je otprije gore! Cool Very Happy
A kaj se tiče servisa mislim da imamo istog servisera, tak da neće biti problema, hehe! Jedino me muči izmjena ulja na kraju sezone, nadam se da između kraja sezone i početka iduće neću napraviti više od 6000km! dobar3
[Vrh] Go down
emirharley
cro chopper forum
cro chopper forum
emirharley


Broj postova : 3466
Prebivalište : Sarajevo
Vozim : Harley-Davidson Road King Classic
Na forumu od : 30.11.2007

Hladnjak ulja ... H-D Ultra Classic Electra  Empty
PostajNaslov: Re: Hladnjak ulja ... H-D Ultra Classic Electra    Hladnjak ulja ... H-D Ultra Classic Electra  Icon_minitimesri 27 tra 2011, 08:10

One Night Stand je napisao/la:
Kaj se tiče termometra, ne pada mi napamet ga kupovati, ma ne bi ga uzeo ni da mi ga besplatno daješ... pretpostavljaš- već je otprije gore! Cool Very Happy
A kaj se tiče servisa mislim da imamo istog servisera, tak da neće biti problema, hehe! Jedino me muči izmjena ulja na kraju sezone, nadam se da između kraja sezone i početka iduće neću napraviti više od 6000km! dobar3

Bez obzira na kilometrazu izmedju kraja jedne sezone i pocetka druge, pravi domacin ulje u masini mijenja na kraju sezone, kao i na pocetku nove sezone, bez obzira na to da li je motocikl napravio par zimskih kilometara ili nije uopce vozen. Exclamation
[Vrh] Go down
http://www.sarajevobikersclub.ba
Sponsored content





Hladnjak ulja ... H-D Ultra Classic Electra  Empty
PostajNaslov: Re: Hladnjak ulja ... H-D Ultra Classic Electra    Hladnjak ulja ... H-D Ultra Classic Electra  Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Hladnjak ulja ... H-D Ultra Classic Electra
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Harley Davidson Ultra Classic Electra Glide
» H-D Sportster XL 883 Huger
»  Harley Davidson Electra Glide Limited Ultra CVO 2019. 117
» Mini hladnjak torba KAUFLAND 29 kn
» Ultra

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Tehnika-
Forum(o)Bir: