Početna stranicaPretraľnikPaypal je dostupan i za HR 610RegistracijaLogin

 

 Paypal je dostupan i za HR

Go down 
+7
buletov
Beatnik
Safet(y)
magna
Kunki
cro.chopper
Vladek
11 posters
Autor/icaPoruka
Vladek
cro chopper forum
cro chopper forum
Vladek


Broj postova : 5251
Godina imam : 42
Prebivalište : Velika Gorica
Vozim : sve kaj i kad stignem...
Na forumu od : 05.11.2007

Paypal je dostupan i za HR Empty
PostajNaslov: Paypal je dostupan i za HR   Paypal je dostupan i za HR Icon_minitimepon 14 oľu 2011, 08:22

Evo samo da obavijestim one koji još nisu znali, da je usluga plaćanja putem paypala dostupna kod nas već nekoliko godina, a najnovije vijest je ta da je omogućeno i primanje novčanih sredstava putem ovog servisa. Zasada je to moguće samo putem Visa kartica. Ovime je omogućena prodaja robe putem ebay servisa.

http://www.paypal-registracija.co.cc/

http://hr.wikipedia.org/wiki/PayPal
[Vrh] Go down
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

Paypal je dostupan i za HR Empty
PostajNaslov: Re: Paypal je dostupan i za HR   Paypal je dostupan i za HR Icon_minitimepon 14 oľu 2011, 11:46

jel možeš dizat lovu sa njega ili samo plačati s njega (Paypala)????

_________________
'Nije bitno dali je cura sa sela, bitno da je motor iz Japana!'
[Vrh] Go down
Kunki
man
man
Kunki


Broj postova : 402
Godina imam : 53
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Bandit 1250
Na forumu od : 28.02.2008

Paypal je dostupan i za HR Empty
PostajNaslov: Re: Paypal je dostupan i za HR   Paypal je dostupan i za HR Icon_minitimepon 14 oľu 2011, 11:57

cro.chopper je napisao/la:
jel možeš dizat lovu sa njega ili samo plačati s njega (Paypala)????
c/p sa http://hr.wikipedia.org/wiki/PayPal

Od ožujka 2011., u Hrvatskoj je moguće i primanje uplata, odnosno prodaja putem sustava Paypal.

[Vrh] Go down
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

Paypal je dostupan i za HR Empty
PostajNaslov: Re: Paypal je dostupan i za HR   Paypal je dostupan i za HR Icon_minitimepon 14 oľu 2011, 12:18

ok, zanči ako imam 100 evra na palu tu lovu moram prebacit na drugi račun npr. devizni u nekoj banci i onda dignem keš

_________________
'Nije bitno dali je cura sa sela, bitno da je motor iz Japana!'
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Paypal je dostupan i za HR Empty
PostajNaslov: Re: Paypal je dostupan i za HR   Paypal je dostupan i za HR Icon_minitimepon 14 oľu 2011, 12:38

U BITI , NE
ako nešto staviš u prodaju na ebay npr. to ti netko kupi za recimo 100 usd, pay pal ti automatski skine proviziju i ti dobiješ 90 usd (napamet govorim)na račun od te tvoje vise . sa svojom visom odeš u banku ili na bankomat i podigneš odgovarajući iznos u hrk
[Vrh] Go down
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6849
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

Paypal je dostupan i za HR Empty
PostajNaslov: Re: Paypal je dostupan i za HR   Paypal je dostupan i za HR Icon_minitimepon 14 oľu 2011, 15:57

magna je napisao/la:
U BITI , NE
ako nešto staviš u prodaju na ebay npr. to ti netko kupi za recimo 100 usd, pay pal ti automatski skine proviziju i ti dobiješ 90 usd (napamet govorim)na račun od te tvoje vise . sa svojom visom odeš u banku ili na bankomat i podigneš odgovarajući iznos u hrk

Ako su ti novci sjeli na devizni racun, onda bi u banci trebao biti u mogucnosti podici u istoj valuti u kojoj ti je i placeno. Ili sam mozda u krivu?

Sto se bankomata tice, tu si potpuno u pravu, isplata je UVIJEK u domicijelnoj valuti. Dakle, ako novce na primjer podizes u Madjarskoj, dobiti ces forinte itd...

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
Beatnik
cro chopper forum
cro chopper forum
Beatnik


Broj postova : 2135
Godina imam : 39
Prebivalište : Rovinj
Vozim : Dragstar 1100
Na forumu od : 11.04.2008

Paypal je dostupan i za HR Empty
PostajNaslov: Re: Paypal je dostupan i za HR   Paypal je dostupan i za HR Icon_minitimepon 14 oľu 2011, 16:02

A sta nije isto obicni paypal i hrvatski, ako mi moze neko objasnit razliku
[Vrh] Go down
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6849
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

Paypal je dostupan i za HR Empty
PostajNaslov: Re: Paypal je dostupan i za HR   Paypal je dostupan i za HR Icon_minitimepon 14 oľu 2011, 16:12

Dosada nisi mogao primati uplate u RH. Morao si imati otvoren racun negdje u inozemstvu ( sto je do 01.01.o.g. bilo Zakonom zabranjeno za osbne potrebe - naravno da to nikoga nije sprijecavalo u otvaranju istoga vani )

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
Beatnik
cro chopper forum
cro chopper forum
Beatnik


Broj postova : 2135
Godina imam : 39
Prebivalište : Rovinj
Vozim : Dragstar 1100
Na forumu od : 11.04.2008

Paypal je dostupan i za HR Empty
PostajNaslov: Re: Paypal je dostupan i za HR   Paypal je dostupan i za HR Icon_minitimepon 14 oľu 2011, 16:29

ahaaa hvala
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 52
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

Paypal je dostupan i za HR Empty
PostajNaslov: Re: Paypal je dostupan i za HR   Paypal je dostupan i za HR Icon_minitimepon 14 oľu 2011, 16:46

Safet(y) je napisao/la:
magna je napisao/la:
U BITI , NE
ako nešto staviš u prodaju na ebay npr. to ti netko kupi za recimo 100 usd, pay pal ti automatski skine proviziju i ti dobiješ 90 usd (napamet govorim)na račun od te tvoje vise . sa svojom visom odeš u banku ili na bankomat i podigneš odgovarajući iznos u hrk

Ako su ti novci sjeli na devizni racun, onda bi u banci trebao biti u mogucnosti podici u istoj valuti u kojoj ti je i placeno. Ili sam mozda u krivu?

Sto se bankomata tice, tu si potpuno u pravu, isplata je UVIJEK u domicijelnoj valuti. Dakle, ako novce na primjer podizes u Madjarskoj, dobiti ces forinte itd...

je tocno je. u banci mozes dignuti valutu. ja sam napisao da dignes u kunama jer ces kune trositi
srecom imamo moderatore da nas opominju guza
[Vrh] Go down
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6849
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

Paypal je dostupan i za HR Empty
PostajNaslov: Re: Paypal je dostupan i za HR   Paypal je dostupan i za HR Icon_minitimepon 14 oľu 2011, 16:57

magna je napisao/la:
srecom imamo moderatore da nas opominju guza

policija trenira strogocu, la, lala... glup ... i nije 'opomena', nego 'ispravak netocnog navoda' ((cro bi nam trebao rijestiti i ovakav smajlic))


.. ma samo sam htio razjasniti i sebi i drugima tocnu proceduru... jer nekima jos uvijek nije jasno kako funkcionira cijeli sistem... vjerojatno im nije niti trebalo

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
buletov
man
man
buletov


Broj postova : 80
Godina imam : 41
Prebivalište : Rijeka
Vozim : Hyosung GV 250
Na forumu od : 23.08.2008

Paypal je dostupan i za HR Empty
PostajNaslov: Re: Paypal je dostupan i za HR   Paypal je dostupan i za HR Icon_minitimepon 14 oľu 2011, 17:07

Dakle to ovak funkcionira:

Ako ste novi na PayPal (svi koji nisu primali uplate jesu), onda kada netko nešto kupi od vas, ta sredstva su rezervirana na PayPal-u par tjedana zbog evetualnog dispute-a, te su vam tek nakon toga dostupna. Sredstva vam stoje na PayPal računu, a PayPal vam jednom mjesečno sva dostupna sredstva prebaci na račun vaše Visa kartice, bez naknade. Ako idete ručno prebaciti sredstva, naknada je 5$.

Nakon što napravite određeni broj prodaja i nemate niti jedan dispute, onda niste više podložni tom čekanju od par tjedana!
[Vrh] Go down
Jack
cro chopper forum
cro chopper forum
Jack


Broj postova : 3028
Godina imam : 57
Prebivalište : Zagreb
Vozim : više ne vozim
Na forumu od : 29.04.2008

Paypal je dostupan i za HR Empty
PostajNaslov: Re: Paypal je dostupan i za HR   Paypal je dostupan i za HR Icon_minitimesri 30 oľu 2011, 10:25

ovdje bih korisnike htio upozoriti...

pokušao sam prodati digitalna leđa preko ebaya ( nema veze što je to, za ovu priču )...
i javio mi se jedan Englez, i savjetovao mi je da opremu NE prodajem u Poljsku i druge istočne zemlje...
jer se njemu dogodilo da je primio uplatu, i zatim poslao robu...
da bi mu kupac na neki način skinuo već uplaćena sredstva...

dakle, radi se o organiziranoj grupi koja kupuje preko ebay-a, i onda hackerski ( ili na neki drugi način ) povlači lovu natrag...
možda koriste i onu mogućnost koju je buletov naveo ( dispute )...

ja tek sada planiram nešto početi kupovati i prodavati na taj način...
pa ću se pokušati zaštiti...

ovo je napisano u najboljoj namjeri, i ne namjeravam ulaziti u rasprave tipa ' da li se to nekom dogodilo i zašto '
ali bih napomenuo da je frend poslao aparat u Honk Kong, i nije nikada dobio novce od ' kupca '...
ebay se od slučaja ogradio, i rekao da je to njihova stvar...
[Vrh] Go down
http://www.alanmatuka.com
Jack
cro chopper forum
cro chopper forum
Jack


Broj postova : 3028
Godina imam : 57
Prebivalište : Zagreb
Vozim : više ne vozim
Na forumu od : 29.04.2008

Paypal je dostupan i za HR Empty
PostajNaslov: Re: Paypal je dostupan i za HR   Paypal je dostupan i za HR Icon_minitimepon 25 tra 2011, 13:10

sada se spremam otvoriti paypal račun, i koristio bih svoju Visa karticu...

da li je netko imao problema sa dobivanjem sredstava...
odnosno, koliko je sigurno davati svoj broj kreditne kartice na net...

također, da li mislite da je preporučljivo uzeti karticu koju bi koristio isključivo za ebay...

hvala
[Vrh] Go down
http://www.alanmatuka.com
saky00
cro chopper forum
cro chopper forum
saky00


Broj postova : 1061
Godina imam : 47
Prebivalište : ozalj
Vozim : vn 900 classic
Na forumu od : 18.07.2008

Paypal je dostupan i za HR Empty
PostajNaslov: Re: Paypal je dostupan i za HR   Paypal je dostupan i za HR Icon_minitimepon 25 tra 2011, 14:58

Jack je napisao/la:
sada se spremam otvoriti paypal račun, i koristio bih svoju Visa karticu...

da li je netko imao problema sa dobivanjem sredstava...
odnosno, koliko je sigurno davati svoj broj kreditne kartice na net...

također, da li mislite da je preporučljivo uzeti karticu koju bi koristio isključivo za ebay...

hvala

ja ga koristim više od godinu dana i kaj da velim sve pet prezadovoljan sam

a kaj se tiče davanja broja kreditne rađe njima nego direktno plaćat karticom nekoj trgovini ili ebay-u

sretstva koja možeš koristit u početku su 150$ dok ne registriraš karticu odnosno oni naprave provjeru

dobar dobar
[Vrh] Go down
http://www.colapis-riders.hr
Jack
cro chopper forum
cro chopper forum
Jack


Broj postova : 3028
Godina imam : 57
Prebivalište : Zagreb
Vozim : više ne vozim
Na forumu od : 29.04.2008

Paypal je dostupan i za HR Empty
PostajNaslov: Re: Paypal je dostupan i za HR   Paypal je dostupan i za HR Icon_minitimepon 25 tra 2011, 15:21

saky00 je napisao/la:

ja ga koristim više od godinu dana i kaj da velim sve pet prezadovoljan sam

a kaj se tiče davanja broja kreditne rađe njima nego direktno plaćat karticom nekoj trgovini ili ebay-u

sretstva koja možeš koristit u početku su 150$ dok ne registriraš karticu odnosno oni naprave provjeru

dobar dobar

nisam sasvim skužio kako funkcionira registracija...
da li ti oni automatski blokiraju 150 usd, ili samo naplate 1.99 za otvaranje, koje ti naknadno vrate - nakon provjere i verifikacije kartice...

zapravo, treba mi za primarno za prodavanje opreme...
pa računam da ću većinom dobivati...
a kreditna kartica radi na sistemu debita... a ne kredita...
odnosno, ako mi je kartica na nuli - što se dogodi ako se na nju uplati recimo 1000 eura...
da li ih ja jednostavno kao gotovinu skinem i podignem u banci...
[Vrh] Go down
http://www.alanmatuka.com
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Paypal je dostupan i za HR Empty
PostajNaslov: Re: Paypal je dostupan i za HR   Paypal je dostupan i za HR Icon_minitimepon 25 tra 2011, 15:22

Jack je napisao/la:
sada se spremam otvoriti paypal račun, i koristio bih svoju Visa karticu...

da li je netko imao problema sa dobivanjem sredstava...
odnosno, koliko je sigurno davati svoj broj kreditne kartice na net...

također, da li mislite da je preporučljivo uzeti karticu koju bi koristio isključivo za ebay...

hvala


......ja upravo to koristim (visa electron-debitna), staviš para koliko ti treba i kupuješ, ako nema para nema ni kupovine. Koristim je samo za kupovinu priko interneta i da je plačanje priko paypala, ostalo Evil or Very Mad .
[Vrh] Go down
saky00
cro chopper forum
cro chopper forum
saky00


Broj postova : 1061
Godina imam : 47
Prebivalište : ozalj
Vozim : vn 900 classic
Na forumu od : 18.07.2008

Paypal je dostupan i za HR Empty
PostajNaslov: Re: Paypal je dostupan i za HR   Paypal je dostupan i za HR Icon_minitimepon 25 tra 2011, 20:10

Jack je napisao/la:
saky00 je napisao/la:

ja ga koristim više od godinu dana i kaj da velim sve pet prezadovoljan sam

a kaj se tiče davanja broja kreditne rađe njima nego direktno plaćat karticom nekoj trgovini ili ebay-u

sretstva koja možeš koristit u početku su 150$ dok ne registriraš karticu odnosno oni naprave provjeru

dobar dobar

nisam sasvim skužio kako funkcionira registracija...
da li ti oni automatski blokiraju 150 usd, ili samo naplate 1.99 za otvaranje, koje ti naknadno vrate - nakon provjere i verifikacije kartice...

zapravo, treba mi za primarno za prodavanje opreme...
pa računam da ću većinom dobivati...
a kreditna kartica radi na sistemu debita... a ne kredita...
odnosno, ako mi je kartica na nuli - što se dogodi ako se na nju uplati recimo 1000 eura...
da li ih ja jednostavno kao gotovinu skinem i podignem u banci...


onih 150$ možeš potrošiti prije provjere kartice a nakon toga ako želiš kupovati dalje onda ide provjera odnosno onih 1,99$ koji ti oni vrate kad upišeš pin koji dobiješ na mail
[Vrh] Go down
http://www.colapis-riders.hr
Jack
cro chopper forum
cro chopper forum
Jack


Broj postova : 3028
Godina imam : 57
Prebivalište : Zagreb
Vozim : više ne vozim
Na forumu od : 29.04.2008

Paypal je dostupan i za HR Empty
PostajNaslov: Re: Paypal je dostupan i za HR   Paypal je dostupan i za HR Icon_minitimepon 25 tra 2011, 20:13

saky00 je napisao/la:

onih 150$ možeš potrošiti prije provjere kartice a nakon toga ako želiš kupovati dalje onda ide provjera odnosno onih 1,99$ koji ti oni vrate kad upišeš pin koji dobiješ na mail

dobro, ali mi još nije jasno...
ako ipak koristim kreditnu karticu kako mogu skidati lovu nakon uplate ?

razlog za registraciju bi primarno bila prodaja, a ne kupnja...



[Vrh] Go down
http://www.alanmatuka.com
palomas
cro chopper forum
cro chopper forum
palomas


Broj postova : 4411
Godina imam : 59
Prebivalište : Varaždin
Vozim : BMW R1200 RT
Na forumu od : 05.03.2008

Paypal je dostupan i za HR Empty
PostajNaslov: Re: Paypal je dostupan i za HR   Paypal je dostupan i za HR Icon_minitimeuto 26 tra 2011, 08:19

saky00 je napisao/la:

sretstva koja možeš koristit u početku su 150$ dok ne registriraš karticu odnosno oni naprave provjeru

Tu se ne radi o registraciji kartice, nego o verifikaciji (provjeri) te iste kartice, s kojom si se već registrirao, tj. otvorio svoj korisnički račun na PayPal-u. Ja sam korisnik PayPal-a praktički od prvog dana kad je to bilo moguće u Hrvatskoj, sva moja plaćanja idu preko MasterCard Zagrebačke banke.

Kod izvršenja svake uplate moram paziti koju opciju konverzije valuta ću odabrati. Za moja plaćanja je bolje da ZABA napravi konverzuiju valuta po svojem tečaju, nego da tu konverziju radi PayPal po svojem tečaju.

Sad mi Paypal nudi nek prodajem svoje artikle u međunarodnoj online prodaji, i za to bih trebao registrirati svoju VISA (deviznu) karticu, kako bih mogao primati devizne uplate na nju. Ali pošto (za sada) nemam namjeru prodavati bilo što, VISU neću ni registrirati.

Citat :


Sell online and across borders:

Accept payments worldwide, in dozens of currencies, including U.S. dollars, Euros, British Pounds, and Yen.

Receive payments on your own website.

To receive and withdraw payments, select a Visa card or a bank account in the U.S. where you want to send your available balance


[Vrh] Go down
Sponsored content





Paypal je dostupan i za HR Empty
PostajNaslov: Re: Paypal je dostupan i za HR   Paypal je dostupan i za HR Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Paypal je dostupan i za HR
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» luois dostupan i kod nas

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Internet trgovina za motocikle-
Forum(o)Bir: