Početna stranicaPretraľnikJedno pitanjce 610RegistracijaLogin

 

 Jedno pitanjce

Go down 
+4
StarRider
fat boy
Free Spirit
HyperCube
8 posters
Autor/icaPoruka
HyperCube
cro chopper forum
cro chopper forum
HyperCube


Broj postova : 601
Godina imam : 40
Prebivalište : Vrbovec
Vozim : Yamaha MT-01
Na forumu od : 06.05.2008

Jedno pitanjce Empty
PostajNaslov: Jedno pitanjce   Jedno pitanjce Icon_minitimesri 07 svi 2008, 10:36

Evo pitao sam na x foruma pa da pitam i ovdje;

naime kao sto sanjam copere jos veca zelja mi je trike (ubiti tu su negdje jacine tih zelja).

to sam vec poceo nesto ali sam stao kad sam dosao do pitanja registracije. Nabavio sam bubu i skinuo limove, reparirao motor i stao jer neznam da li se to moze registrirati?
Na tehnickom sam dobio razno razne odgovore...
Ajde ak ima ko ovdje iskustava sa tim nek mi napise nesto...

Unaprijed hvala.
[Vrh] Go down
http://www.mkeasyriders.hr
Free Spirit
cro chopper forum
cro chopper forum
Free Spirit


Broj postova : 1523
Godina imam : 58
Prebivalište : Pleternica
Vozim : yamaha FZ6S
Na forumu od : 20.11.2007

Jedno pitanjce Empty
PostajNaslov: Re: Jedno pitanjce   Jedno pitanjce Icon_minitimesri 07 svi 2008, 10:48

koliko je meni poznato takva prerada neće proći atest zbog težišta mašine
odnosno prelagan je prednji kraj,problem je kod naglijeg kretanja "propinje"se prednji kraj
dakle morao bi smjestiti motor negdje na sredinu zbog težišta
imao sam negdje sliku takve prerade od bube ali bez registracije ak nađem stavi kasnije
ako griješim neka me netko ispravi cuga


:pljuga:
[Vrh] Go down
fat boy
man
man
fat boy


Broj postova : 337
Godina imam : 40
Prebivalište : Osijek
Vozim : sve :P
Na forumu od : 20.02.2008

Jedno pitanjce Empty
PostajNaslov: Re: Jedno pitanjce   Jedno pitanjce Icon_minitimesri 07 svi 2008, 12:13

HyperCube je napisao/la:
Evo pitao sam na x foruma pa da pitam i ovdje;

naime kao sto sanjam copere jos veca zelja mi je trike (ubiti tu su negdje jacine tih zelja).

to sam vec poceo nesto ali sam stao kad sam dosao do pitanja registracije. Nabavio sam bubu i skinuo limove, reparirao motor i stao jer neznam da li se to moze registrirati?
Na tehnickom sam dobio razno razne odgovore...
Ajde ak ima ko ovdje iskustava sa tim nek mi napise nesto...

Unaprijed hvala.
sto se tice reparacije motora to ti mogu dati savjet,trazi vatrogasne mehanicare(posto si dobar s njima) Agregat za ispumpavanje vode iz potoka(rosenbauer) ti ima bubine motore,tako da i znaju i imaju djelova
http://www.forum.hr/showthread.php?t=200598


C/P

1000 ccm, 35/47.60 kW/ks, 7.500 km

Prerada od stare bube,zadnj trap (Atestiran,Registriran) na prodaju je...ako koga nesto vise zanima nek se javi preko poruka ili na ovaj broj...vlasnika vozila...

kontakt : gosp. Ivan Šrut 0915081308
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Jedno pitanjce Empty
PostajNaslov: Re: Jedno pitanjce   Jedno pitanjce Icon_minitimesri 07 svi 2008, 15:05

Još donedavno se moglo tako što prijaviti za atestiranje i išlo je pod samogradnju . E sad ja mislim da sve ovisi od sredine do sredine gdje to još prolazi . nema nikakovih zakonski smetnji da se to nebi moglo atestirati , ali nebi mi bili mi kad nebi od svega pravili problem . pa tako čiko na tehničkom zna kako se to može i kako se ne može prijaviti za atestiranje . Znaći njegova volja . pitanm se kako se redovito registriraju već atestirani trikeovi .Ima Osijek , Gradiška , Brod i da sad ne nabrajam .

Treba biti samo uporan i tražiti da se provodi zakon koji tako što ne brani , ali i nema propisane definicije .Kako sam već rekao ide u kategoriju samogradnje .
[Vrh] Go down
StarRider
cro chopper forum
cro chopper forum
StarRider


Broj postova : 925
Godina imam : 72
Prebivalište : Hrvatska
Na forumu od : 17.11.2007

Jedno pitanjce Empty
PostajNaslov: Re: Jedno pitanjce   Jedno pitanjce Icon_minitimesri 07 svi 2008, 15:21

HyperCube je napisao/la:
Evo pitao sam na x foruma pa da pitam i ovdje;

naime kao sto sanjam copere jos veca zelja mi je trike (ubiti tu su negdje jacine tih zelja).

to sam vec poceo nesto ali sam stao kad sam dosao do pitanja registracije. Nabavio sam bubu i skinuo limove, reparirao motor i stao jer neznam da li se to moze registrirati?
Na tehnickom sam dobio razno razne odgovore...
Ajde ak ima ko ovdje iskustava sa tim nek mi napise nesto...

Unaprijed hvala.
Ideš na stranicu MK MOTORI i napišeš isto pitanjce Igoru tojest BANDIT-u. Čovjek je jedan od rijetkih koji ti može odgovoriti na to pitanje. Naime tip je radio do nedavno na homologacijama a sada je voditelj stanice tehničkog pregleda kod AUTO ZUBAK u Velikoj Gorici.Inače je zadrti bajker.
[Vrh] Go down
http://drivenikcroatia.com
Genesis051
cro chopper forum
cro chopper forum
Genesis051


Broj postova : 740
Godina imam : 64
Prebivalište : Rijeka
Vozim : H-D Street 750
Na forumu od : 15.12.2007

Jedno pitanjce Empty
PostajNaslov: Re: Jedno pitanjce   Jedno pitanjce Icon_minitimesri 07 svi 2008, 23:55

I kod tipa se raspitaj za raspored prednje rasvjete...
Kad su se ti trike-ovi počeli kod nas pojavljivati, nije u zakonu bilo moguće provesti homologaciju/tehnički sa jednim svjetlom sprijeda...
Ispred je trebalo riješiti rasvjetu sa 2 svjetla, kao da je auto...
Ne znam, da li je to u zadnjih par godina riješeno: samo centralno svjetlo sprijeda, na moto-vilici, i mala (gabaritna-kao na gornjim kutovima autobusa/kamiona) svjetla na najširoj točki (isto vidljivo s prednje strane) a iza je ionako kao na autu...
[Vrh] Go down
ghostrider
man
man
ghostrider


Broj postova : 11
Godina imam : 39
Prebivalište : požega
Vozim : yamaha drag star 650 classic
Na forumu od : 21.08.2009

Jedno pitanjce Empty
PostajNaslov: Re: Jedno pitanjce   Jedno pitanjce Icon_minitimepet 16 lis 2009, 11:41

moj stari je napravio jedan trike. sve je bilo ok dok nije došao do rege. a onda nastaju problemi... po Hrvatskim zakonima za takva vozila mašina ne smije biti iza zadnje osovine, tako da svi koji misle za osnovu uzeti bubu neće moći regati trike. ima još glupih zakona, ne sjećam se točno, ali mislim da prednja kočnica mora kočiti 70%, a to baš nije lako izvedivo, (ustvari izvedivo je, ali mislim da mi tu ne pričamo o trikeovima od nekoliko desetaka tisuća eura). Hrvatska je uzela zakone od Italije, koja je naravno to kasnije promijenila, tako da se u cijeloj Europi mogu regati trikeovi napravljeni od bube osim u Hrv.
U Hrv postoji tvornica koja izrađuje trikeove (http://www.fleten-trike.hr/kontakt.html) koja ugrađuje nissanove mašine. ja sam ih vidio nekoliko i sa peugeotovim.

http://img70.imageshack.us/gal.php?g=11242199.jpg
[Vrh] Go down
jazzy-d
man
man
jazzy-d


Broj postova : 95
Godina imam : 57
Prebivalište : ISSA
Vozim : aquila gv650 efi
Na forumu od : 24.06.2008

Jedno pitanjce Empty
PostajNaslov: Re: Jedno pitanjce   Jedno pitanjce Icon_minitimepet 16 lis 2009, 22:44

Ima jedan način kako možeš registrirati trike. Oženiš slovenku i registriraš ga na njeno ime u Sloveniji. Nije za... Stupi u kontakt sa Zlatkom iz Staaaarih rokera u Umagu, on ima registriran trike, ful samogradnja sa porsche ili vw motorom, nisam siguran.
[Vrh] Go down
http://www.mkfurija.hr
joko43
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 4
Godina imam : 31
Prebivalište : porec
Vozim : Rider 125
Na forumu od : 07.11.2009

Jedno pitanjce Empty
PostajNaslov: Re: Jedno pitanjce   Jedno pitanjce Icon_minitimesub 07 stu 2009, 15:56

meni bi trebala pomoc kod preradjivanja copera pa ako mi more neko pomoci ?! cura

knjiga članova -u zasebnoj temi!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Jedno pitanjce Empty
PostajNaslov: Re: Jedno pitanjce   Jedno pitanjce Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Jedno pitanjce
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: Welcome (dobrodošli) Bikers :: Moja prerada-
Forum(o)Bir: