Početna stranicaPretraľnikRoyal star Venture 610RegistracijaLogin

 

 Royal star Venture

Go down 
+3
dragger
One Night Stand
merla
7 posters
Autor/icaPoruka
merla
cro chopper forum
cro chopper forum
merla


Broj postova : 3774
Godina imam : 53
Prebivalište : Zg
Vozim : road star warrior, honda valkyrie interstate
Na forumu od : 13.12.2007

Royal star Venture Empty
PostajNaslov: Royal star Venture   Royal star Venture Icon_minitimesub 26 vel 2011, 17:27

Evo, da i ja ovdje predstavim moj motor. Ovakav motor zaslužuje kvalitetno predstavljanje, pa ću riječ prepustiti ekipi iz MotoFoto časopisa, koji su imali test motora u jednom od svojih brojeva:



Royal star Venture Digita11Image hosted by servimg.com

Royal star Venture Digita12

Royal star Venture Digita13

Royal star Venture Digita14

Royal star Venture Digita15


Obzirom da je ovo podforum pod naslovom Recenzija motocikla, da i dodam par riječi iz vlastitog iskustva.
Obzirom da sam u nešto manje od godinu dana napravio cca 17500 km na ovom motoru, spoznao sam dosta dobrih i odličnih strana Venture, ali i par na tako dobrih.
Kao prvo, ono što je i glavna značajka ovog motora, udobnost, me i dalje oduševljava i potvrđuje sve ono što se zna o ovom tipu motora. Napravljen za "gutanje" kilometara i uživanje u vožnji, jenostavno te vuče da ideš dalje, i nakon kratke stanke, točenja benzina, ili uživanja u krajoliku, sjedneš u fotelju i daš gas. Položaj tijela, zaštita od vanjskih (ne)prilika, tempomat, muzika, sve to pomaže da ne razmišljaš niti o čemu osim o vožnji i "guštanju" u istoj.
Srce motora, agregat, je napravljen tako da podržava ovakav tip vožnje. Miran, relativno tih, bez većih trzaja kod ubrzavanja, ali i sa dovoljno snage i za bržu vožnju pod punom opterećenjem.
U ovih godinu dana spoznao sam i (samo?) dvije stvari, za koje ne mogu reći da su loše, ali bi možda mogle biti i bolje.
prvo, to je manevriranje na mjestu. Motor ima dosta visoko težište, pa u kombinaciji sa težinom motora,širokim sicom, koji dosta širi noge, i mojom ne tako spektakularnom visinom i snagom, otežavaju okretanje motora na mjestu. Vrlo brzo sam naučio da treba paziti da kod manevriranja na mjestu motor mora uvijek biti u okomitom položaju i bez prevelikog okretanja volana, i onda stvar funkcionira.
Druga, ne tako dobra, stvar su kočnice. One i nisu tako loše, ali potrebna je dosta velika snaga pritiska da motor počne jače kočiti. Dio problema će se možda riješiti sa opletenim kočionim crijevima, ali za budućnost mi je u planu promjena kočnica, i stavljanje četveroklipnih kliješta naprijed. Definitivno ovom motoru fali ABS.
Kao zaključak, ponovo ponavljam da je motor stvoren za uživanje u dugim vožnjama, i kao takav, mada je već starije generacije, i dalje spada u sami vrh ponude cruiser/tourer motora.



još jednom, zahvala ekipi i MotoFoto časopisa na predstavljanju motora.

_________________
work to ride - ride to work

growing old is mandatory - growing up is optional

www.mkfireriders.com
[Vrh] Go down
http://www.mkfireriders.com/
One Night Stand
cro chopper forum
cro chopper forum
One Night Stand


Broj postova : 1876
Godina imam : 41
Prebivalište : Zaprešić
Vozim : HD Sportster, Virago 750
Na forumu od : 01.11.2007

Royal star Venture Empty
PostajNaslov: Re: Royal star Venture   Royal star Venture Icon_minitimesub 26 vel 2011, 17:54

Krasno stvorenje! dobar slinim
[Vrh] Go down
dragger
cro chopper forum
cro chopper forum



Broj postova : 3977
Prebivalište : Mali Japan
Vozim : Da, fala bogu
Na forumu od : 17.01.2008

Royal star Venture Empty
PostajNaslov: Re: Royal star Venture   Royal star Venture Icon_minitimesub 26 vel 2011, 18:04

......mislim da je ovo dovoljno.... dobar dobar dobar
[Vrh] Go down
zed12
cro chopper forum
cro chopper forum
zed12


Broj postova : 1930
Godina imam : 50
Prebivalište : ni vrit ni mimo
Vozim : da
Na forumu od : 02.03.2010

Royal star Venture Empty
PostajNaslov: Re: Royal star Venture   Royal star Venture Icon_minitimesub 26 vel 2011, 18:07

prekrašno
[Vrh] Go down
Safet(y)
cro chopper forum
cro chopper forum
Safet(y)


Broj postova : 6847
Godina imam : 57
Prebivalište : Našice, Zagreb, Ploče, a i tko zna gdje još sve :)
Vozim : V-Rod
Na forumu od : 31.10.2007

Royal star Venture Empty
PostajNaslov: Re: Royal star Venture   Royal star Venture Icon_minitimesub 26 vel 2011, 18:26

Lijepo, lijepo... vjerujem da je stvarno gust sjesti na njega i krenuti na neki daleki put...

_________________
.. Mark Twain: "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoju razinu, a onda pobijediti na iskustvo"..

*** Flickr Photos
[Vrh] Go down
https://www.flickr.com/photos/144415026@N07
Brzi
man
man
Brzi


Broj postova : 366
Godina imam : 57
Prebivalište : Zagreb
Vozim : Kawasaki ZR-7
Na forumu od : 12.05.2008

Royal star Venture Empty
PostajNaslov: Re: Royal star Venture   Royal star Venture Icon_minitimesub 26 vel 2011, 21:33

Super!






Samo si uz sve prednosti zaboravio napomenuti koliko treba da se popravi probušena zadnja guma !!!








... barem u Grčkoj lol! lol!
[Vrh] Go down
merla
cro chopper forum
cro chopper forum
merla


Broj postova : 3774
Godina imam : 53
Prebivalište : Zg
Vozim : road star warrior, honda valkyrie interstate
Na forumu od : 13.12.2007

Royal star Venture Empty
PostajNaslov: Re: Royal star Venture   Royal star Venture Icon_minitimesub 26 vel 2011, 22:59

Brzi je napisao/la:
Super!






Samo si uz sve prednosti zaboravio napomenuti koliko treba da se popravi probušena zadnja guma !!!








... barem u Grčkoj lol! lol!

ma nije bio problem promijeniti gumu, nego natovariti motor na šlep službu... Very Happy

_________________
work to ride - ride to work

growing old is mandatory - growing up is optional

www.mkfireriders.com
[Vrh] Go down
http://www.mkfireriders.com/
medo
cro chopper forum
cro chopper forum
medo


Broj postova : 2710
Godina imam : 55
Prebivalište : selo kraj vestgejta
Vozim : yamaha 650 classic
Na forumu od : 01.01.2008

Royal star Venture Empty
PostajNaslov: Re: Royal star Venture   Royal star Venture Icon_minitimened 27 vel 2011, 08:19

dobra recenzija,bilo bo dobro da se i drugi malo potrude ,pogotovo oni s rijeđim modelima
[Vrh] Go down
http://www.radio-zapresic.hr/
Sponsored content





Royal star Venture Empty
PostajNaslov: Re: Royal star Venture   Royal star Venture Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Royal star Venture
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» P: Royal star venture
» Yamaha Royal Star 1300
» 2009 Royal Star Tour Deluxe
» yamaha venture

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: It's a chopper, baby :: Tehnika,servisi,dijelovi,dodatna oprema,moj prvi chopper,net shop i dr. :: Recenzija motocikla-
Forum(o)Bir: