Početna stranicaPretraľnikpinstriping što je to ? 610RegistracijaLogin

 

 pinstriping što je to ?

Go down 
+4
Felix
fat boy
klesoo
cro.chopper
8 posters
Autor/icaPoruka
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

pinstriping što je to ? Empty
PostajNaslov: pinstriping što je to ?   pinstriping što je to ? Icon_minitimepet 11 vel 2011, 09:05

Meni osobno u nekim slučajevima izgleda ljepše nego brush, mislići pritom na tehniku pinstriping.Mislim da nemamo temu na forumu o pin-u, ali prijatelj google mi je pomago nači par zanimljivih detalja. Izabrao sam tekst našeg člana (odnosno s njegove stranice, nadam se da se ne ljuti ) što je to ustvari pinstriping, čisto da netko od nas ne ispadne seljo What a Face i nezna što je to ?!
PINSTRIPING

pinstriping što je to ? Predst10

-pinstriping je oslikavanje,odnosno izvlačenje finih,tankih linija prostoručno uz pomoć striping kista, kod nas znanog i kao liner
-najčešće se koristi kao završni dekor rubnih dijelova koji su oslikavani zračnim kistom, također striping tehnike se koriste i u izradi samostalnih grafika bez obzira na zračni kist.


_________________
'Nije bitno dali je cura sa sela, bitno da je motor iz Japana!'


Zadnja promjena: cro.chopper; pet 11 vel 2011, 09:21; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

pinstriping što je to ? Empty
PostajNaslov: Re: pinstriping što je to ?   pinstriping što je to ? Icon_minitimepet 11 vel 2011, 09:10

navodno je pionir pin-a Kenny Howard poznatiji kao Von Dutch, ali imamo mi majstore koji nam budu to bolje obajsnili What a Face

_________________
'Nije bitno dali je cura sa sela, bitno da je motor iz Japana!'
[Vrh] Go down
klesoo
cro chopper forum
cro chopper forum
klesoo


Broj postova : 5077
Godina imam : 63
Prebivalište : ZG
Vozim : paKLEnu masinu
Na forumu od : 04.11.2007

pinstriping što je to ? Empty
PostajNaslov: Re: pinstriping što je to ?   pinstriping što je to ? Icon_minitimesub 12 vel 2011, 00:30

gledao sam lika (snimao) kako tu radi na hd-ju, na Fakeru prosle godine. Svaka cast liku, tako precizan uradak se ne vidja svaki dan. Treba imati mirnu ruku (a ne k'o nasi zapadni susjedi na mirogojceku) i finu ideju...
[Vrh] Go down
http://motovizija.wordpress.com/
fat boy
man
man
fat boy


Broj postova : 337
Godina imam : 40
Prebivalište : Osijek
Vozim : sve :P
Na forumu od : 20.02.2008

pinstriping što je to ? Empty
PostajNaslov: Re: pinstriping što je to ?   pinstriping što je to ? Icon_minitimečet 07 tra 2011, 21:38

klesoo je napisao/la:
gledao sam lika (snimao) kako tu radi na hd-ju, na Fakeru prosle godine. Svaka cast liku, tako precizan uradak se ne vidja svaki dan. Treba imati mirnu ruku (a ne k'o nasi zapadni susjedi na mirogojceku) i finu ideju...

nemoguce von ducch je mrtav RIP

[Vrh] Go down
Felix
cro chopper forum
cro chopper forum
Felix


Broj postova : 1270
Godina imam : 50
Prebivalište : požarevac,srbija
Vozim : vzr1800,xs650,vespa160gs
Na forumu od : 12.01.2010

pinstriping što je to ? Empty
PostajNaslov: Re: pinstriping što je to ?   pinstriping što je to ? Icon_minitimečet 07 tra 2011, 22:06

....... VRH, VRH, VRH roker roker roker
[Vrh] Go down
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

pinstriping što je to ? Empty
PostajNaslov: Re: pinstriping što je to ?   pinstriping što je to ? Icon_minitimepon 27 vel 2012, 12:58

pinstriping
http://www.crochopperforum.com/index.php?option=com_content&view=article&id=472%3Apinstriping-tehnika&catid=35%3Aprerade-a-airbrush&Itemid=56&lang=hr

_________________
'Nije bitno dali je cura sa sela, bitno da je motor iz Japana!'
[Vrh] Go down
maxart
cro chopper forum
cro chopper forum
maxart


Broj postova : 3064
Godina imam : 64
Prebivalište : Calgary
Vozim : H-D VRSCDX
Na forumu od : 03.10.2010

pinstriping što je to ? Empty
PostajNaslov: Re: pinstriping što je to ?   pinstriping što je to ? Icon_minitimepon 27 vel 2012, 16:01

Pinstriping je umjetnost za sebe koja naizgled jednostavnim linijama daje estecki ,dizajnerski a nročito grafički sklad i ljepotu bezličnim jedno ili višebojnim podlogama. Kod nas je prihvačen u puno manjoj mjeri i od airbrusha gledajuči sveukupno (ako gledamo motocikle) u jako malom postotku .Osobno ga koristim najčešće za dopunu airbrusa i to dosta stidljivo jer kod nas knzervativno tržište ne dozvoljava pravi izražaj i slobodu.Ima masa ljudi kojima se sviđa i Pinstriping i airbrush ali se boje staviti na vidjelo svoju osobnost, stoga radije lažu i sebi i drugima kako vole jednu ili najviše dvije boje jer tu nemogu promašiti, još ako stave koju bezvrjedu naljepnicu to je cool. No u psljednje vrjeme ima i ovdje pomaka na bolje tako da vjerujem da če u narednim godinama biti sve prisutniji. Zato kistove u ruke i opletite jer možda krijete skriveni talent baš za pinstriping pljuga
[Vrh] Go down
http://www.airbrush-maxart.com
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

pinstriping što je to ? Empty
PostajNaslov: Re: pinstriping što je to ?   pinstriping što je to ? Icon_minitimepon 27 vel 2012, 17:37

ako sam dobro razumio, pinstriping se može izvesti na mat boji (podlozi) i ne treba poslije gore lakirati sa bezbojnim ?!

_________________
'Nije bitno dali je cura sa sela, bitno da je motor iz Japana!'
[Vrh] Go down
maxart
cro chopper forum
cro chopper forum
maxart


Broj postova : 3064
Godina imam : 64
Prebivalište : Calgary
Vozim : H-D VRSCDX
Na forumu od : 03.10.2010

pinstriping što je to ? Empty
PostajNaslov: Re: pinstriping što je to ?   pinstriping što je to ? Icon_minitimepon 27 vel 2012, 18:53

cro.chopper je napisao/la:
ako sam dobro razumio, pinstriping se može izvesti na mat boji (podlozi) i ne treba poslije gore lakirati sa bezbojnim ?!
točno tako ako nesmeta lagana zadebljanja linija , no kod custom-perfekcionista ipak se lakira nedavno spominjanim mat lakom šta mu opet daje dubinu i bogatstvo mat crne Twisted Evil
[Vrh] Go down
http://www.airbrush-maxart.com
maxart
cro chopper forum
cro chopper forum
maxart


Broj postova : 3064
Godina imam : 64
Prebivalište : Calgary
Vozim : H-D VRSCDX
Na forumu od : 03.10.2010

pinstriping što je to ? Empty
PostajNaslov: Re: pinstriping što je to ?   pinstriping što je to ? Icon_minitimepon 27 vel 2012, 18:59

cro.chopper je napisao/la:
ako sam dobro razumio, pinstriping se može izvesti na mat boji (podlozi) i ne treba poslije gore lakirati sa bezbojnim ?!
Nedavno vidio negdje na Googliću mat crni sa sjajnim lakom izvućeni rubovi plamenova (crna vatra u mraku Very Happy ) i tu su mogučnosti neograničene Twisted Evil Twisted Evil
[Vrh] Go down
http://www.airbrush-maxart.com
cro.chopper
Tata foruma
Tata foruma
cro.chopper


Broj postova : 10959
Godina imam : 51
Prebivalište : jaska
Vozim : Kawasaki VN 900 CLASSIC (2006)
Na forumu od : 31.10.2007

pinstriping što je to ? Empty
PostajNaslov: Re: pinstriping što je to ?   pinstriping što je to ? Icon_minitimepon 27 vel 2012, 21:18

hvala

_________________
'Nije bitno dali je cura sa sela, bitno da je motor iz Japana!'
[Vrh] Go down
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum
nenad barinić


Broj postova : 2936
Godina imam : 52
Prebivalište : vukovar
Vozim : Kawasaki VN2000 2005.
Na forumu od : 30.07.2009

pinstriping što je to ? Empty
PostajNaslov: Re: pinstriping što je to ?   pinstriping što je to ? Icon_minitimepon 27 vel 2012, 22:16

maxart je napisao/la:
cro.chopper je napisao/la:
ako sam dobro razumio, pinstriping se može izvesti na mat boji (podlozi) i ne treba poslije gore lakirati sa bezbojnim ?!
točno tako ako nesmeta lagana zadebljanja linija , no kod custom-perfekcionista ipak se lakira nedavno spominjanim mat lakom šta mu opet daje dubinu i bogatstvo mat crne Twisted Evil

Boja za pinstriping se nanosi na bilo koju podlogu i nije potrebno lakiranje. Po meni, ako se nakon toga lakira mat lakom, to onda više nije to, jer je boja za pinstriping izdignuta u odnosu na podlogu i to se nakon lakiranja opet vidi. Također je tu pitanje kompaktibilnosti laka sa bojom za pinstriping. Nešto sasvim drugo je ono što radi naš Max, nazovimo to imitacijom pinstripinga airbrushom gdje je lak neophodan (nadam se Max da se ne ljutiš na ovu usporedbu???).
[Vrh] Go down
http://nenadbarinic.com/
maxart
cro chopper forum
cro chopper forum
maxart


Broj postova : 3064
Godina imam : 64
Prebivalište : Calgary
Vozim : H-D VRSCDX
Na forumu od : 03.10.2010

pinstriping što je to ? Empty
PostajNaslov: Re: pinstriping što je to ?   pinstriping što je to ? Icon_minitimeuto 28 vel 2012, 06:37

nenad barinić je napisao/la:
maxart je napisao/la:
cro.chopper je napisao/la:
ako sam dobro razumio, pinstriping se može izvesti na mat boji (podlozi) i ne treba poslije gore lakirati sa bezbojnim ?!
točno tako ako nesmeta lagana zadebljanja linija , no kod custom-perfekcionista ipak se lakira nedavno spominjanim mat lakom šta mu opet daje dubinu i bogatstvo mat crne Twisted Evil

Boja za pinstriping se nanosi na bilo koju podlogu i nije potrebno lakiranje. Po meni, ako se nakon toga lakira mat lakom, to onda više nije to, jer je boja za pinstriping izdignuta u odnosu na podlogu i to se nakon lakiranja opet vidi. Također je tu pitanje kompaktibilnosti laka sa bojom za pinstriping. Nešto sasvim drugo je ono što radi naš Max, nazovimo to imitacijom pinstripinga airbrushom gdje je lak neophodan (nadam se Max da se ne ljutiš na ovu usporedbu???).
ne zašto bi se ljutio, pa ustvari još i nisan radio boobera pravog u retro stilu kojemu bi i pasao izvorni pinstriping, no biče do iduće godine barem jedan Twisted Evil Twisted Evil to sam uvjeren Very Happy
[Vrh] Go down
http://www.airbrush-maxart.com
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum
nenad barinić


Broj postova : 2936
Godina imam : 52
Prebivalište : vukovar
Vozim : Kawasaki VN2000 2005.
Na forumu od : 30.07.2009

pinstriping što je to ? Empty
PostajNaslov: Re: pinstriping što je to ?   pinstriping što je to ? Icon_minitimeuto 28 vel 2012, 07:08

dobar Inače, dosta stripova i ilustracija crtam tako da sve linije izvlačim kistom,pa mi je kistom lakše izvlačiti ravne linije nego npr. perom, na taj način crtam eto već 25 godina. Kupio sam 2 kista za pinstriping radne površine formirane u sječivo za probu i jednu boju (čitaj: to se zova proba u vrijednosti skoro 100 e, snimam trenutno neke kistove klasičog izgleda okruglog presjeka i veće dužine - vrijednost je još toliko) i probao raditi. Ravne linije me idu,ali imam određenih problema npr. vezanih za moje živce (ljuljam se, drhtim), kralježnica (nekada ne trpi stajanje pod određenim kutem duže od 5 sekundi - a izvlačenje linije kistom ne trpi micanje, mijenjanje položaja tijela ili uzimanje doze zraka u pluća prije nego što se linija završi), reuma u zglobovima ruku (ne dopušta pravovremeno i glatko gibanje i rotiranje zgloba pri izvlačenju linija), zaboravnost (ne mogu pamtiti potez na lijevoj strani kao na desnoj (simetrija nije pogođena) i financije za neko ozbiljnije bavljenje pinstripingom, obzirom na skupe materijale. Neisplativo je i bezobrazno da nekome naplatim sav taj materijal kroz posao,a utrošak boje je stvarno minimalan. Ma i financije bi se nekako poklopile, nego smatram da nisam dovoljno uvježbao tehniku da bih se primio takvog nekakvog posla i nekome uništio motor. Do sada sam sreo puno "majstora" (čast izuzecima) u branši koji se hvale da rade pinstriping ili da ga mogu napraviti, ali to što sam vidio daleko je od profesionalnog. Linija u pinstripingu mora biti ravnomjerne debljine po okomici i širini, izvedena sa dovoljno a ne previše boje, a krajevi linija moraju završavati oštro kao žilet. Pinstriping je tehnika koju treba postići dugotrajnom vježbom, a mislim da nakon svih tih godina rada crtanja kistom raspolažem znanjem o tehnici crtanja kistom, međutim samo to ne čini tehniku već čitav niz drugih parametara za izučavanje kojih čovjek treba odvojiti još par godina života. Više ih nemam, pa koliko uspijem uvježbati "u prolazu" i koliko se služim za neke detalje pri airbrushu, toliko ću i znati.... što ne mora značiti da neću kada zatopli probati malo usavršiti tehniku. Što reče Max...treba isprobati na nekom bobberu Very Happy ....
[Vrh] Go down
http://nenadbarinic.com/
MP86
man
man
MP86


Broj postova : 463
Godina imam : 38
Prebivalište : Zagreb - Gajnice
Vozim : VN 800 Bobber
Na forumu od : 12.10.2011

pinstriping što je to ? Empty
PostajNaslov: Re: pinstriping što je to ?   pinstriping što je to ? Icon_minitimeuto 28 vel 2012, 07:50

moj bi trebao ić u mat crnu, pa vam ga ja dam da se vježbate roker
[Vrh] Go down
magna
cro chopper forum
cro chopper forum
magna


Broj postova : 8672
Godina imam : 51
Prebivalište : Šibenik
Vozim : Hd Street Glide
Na forumu od : 06.12.2007

pinstriping što je to ? Empty
PostajNaslov: Re: pinstriping što je to ?   pinstriping što je to ? Icon_minitimeuto 28 vel 2012, 08:29

znači pin striping se naplaćuje po metru izvučene linije, aj sad mi samo još formirajte cijenu po metru Very Happy
a za one koji nemaju dovoljno evo malo pomoći
https://mmm1123.verio-web.com/plan33/store/index.php?categoryID=79&offset=48
[Vrh] Go down
MP86
man
man
MP86


Broj postova : 463
Godina imam : 38
Prebivalište : Zagreb - Gajnice
Vozim : VN 800 Bobber
Na forumu od : 12.10.2011

pinstriping što je to ? Empty
PostajNaslov: Re: pinstriping što je to ?   pinstriping što je to ? Icon_minitimeuto 28 vel 2012, 08:36

ma nije to to
vidi se kad je naljepnica Evil or Very Mad
[Vrh] Go down
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum
nenad barinić


Broj postova : 2936
Godina imam : 52
Prebivalište : vukovar
Vozim : Kawasaki VN2000 2005.
Na forumu od : 30.07.2009

pinstriping što je to ? Empty
PostajNaslov: Re: pinstriping što je to ?   pinstriping što je to ? Icon_minitimeuto 28 vel 2012, 08:46

MP86 je napisao/la:
moj bi trebao ić u mat crnu, pa vam ga ja dam da se vježbate roker

...i ako s....m stvar, tko plaća ponovo bojanje Very Happy ???
[Vrh] Go down
http://nenadbarinic.com/
maxart
cro chopper forum
cro chopper forum
maxart


Broj postova : 3064
Godina imam : 64
Prebivalište : Calgary
Vozim : H-D VRSCDX
Na forumu od : 03.10.2010

pinstriping što je to ? Empty
PostajNaslov: Re: pinstriping što je to ?   pinstriping što je to ? Icon_minitimeuto 28 vel 2012, 08:48

Very Happy dobar eto nam prilike .Nenade probaj traku staviti za orjentir (funkcionira) jer ne radimo svaki dan pin da bi imali rutinu kao ameri , na kraju bitan je rezultat a sva pmagala su nebitna Twisted Evil
[Vrh] Go down
http://www.airbrush-maxart.com
maxart
cro chopper forum
cro chopper forum
maxart


Broj postova : 3064
Godina imam : 64
Prebivalište : Calgary
Vozim : H-D VRSCDX
Na forumu od : 03.10.2010

pinstriping što je to ? Empty
PostajNaslov: Re: pinstriping što je to ?   pinstriping što je to ? Icon_minitimeuto 28 vel 2012, 08:51

magna je napisao/la:
znači pin striping se naplaćuje po metru izvučene linije, aj sad mi samo još formirajte cijenu po metru Very Happy
a za one koji nemaju dovoljno evo malo pomoći
https://mmm1123.verio-web.com/plan33/store/index.php?categoryID=79&offset=48
ma po centimetru, manje ispada nemoj me glup
[Vrh] Go down
http://www.airbrush-maxart.com
MP86
man
man
MP86


Broj postova : 463
Godina imam : 38
Prebivalište : Zagreb - Gajnice
Vozim : VN 800 Bobber
Na forumu od : 12.10.2011

pinstriping što je to ? Empty
PostajNaslov: Re: pinstriping što je to ?   pinstriping što je to ? Icon_minitimeuto 28 vel 2012, 08:54

nenad barinić je napisao/la:
MP86 je napisao/la:
moj bi trebao ić u mat crnu, pa vam ga ja dam da se vježbate roker

...i ako s....m stvar, tko plaća ponovo bojanje Very Happy ???

ma budemo se dogovorili nakon dvije tri cuga
[Vrh] Go down
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum
nenad barinić


Broj postova : 2936
Godina imam : 52
Prebivalište : vukovar
Vozim : Kawasaki VN2000 2005.
Na forumu od : 30.07.2009

pinstriping što je to ? Empty
PostajNaslov: Re: pinstriping što je to ?   pinstriping što je to ? Icon_minitimeuto 28 vel 2012, 08:59

maxart je napisao/la:
Very Happy dobar eto nam prilike .Nenade probaj traku staviti za orjentir (funkcionira) jer ne radimo svaki dan pin da bi imali rutinu kao ameri , na kraju bitan je rezultat a sva pmagala su nebitna Twisted Evil

Znam za traku, koristim 3 mm ponekada, ali nisam zadovoljan sam sa svojim radom. Ali, morat ću se malo usavršavati. Ne stignem jer imam previše posla oko crtanja ilustracija za razne izdavače, radio bih airbrush na svom novom motoru ali nemam vremena....a tako bih radio airbrush....
[Vrh] Go down
http://nenadbarinic.com/
maxart
cro chopper forum
cro chopper forum
maxart


Broj postova : 3064
Godina imam : 64
Prebivalište : Calgary
Vozim : H-D VRSCDX
Na forumu od : 03.10.2010

pinstriping što je to ? Empty
PostajNaslov: Re: pinstriping što je to ?   pinstriping što je to ? Icon_minitimeuto 28 vel 2012, 09:04

nenad barinić je napisao/la:
maxart je napisao/la:
Very Happy dobar eto nam prilike .Nenade probaj traku staviti za orjentir (funkcionira) jer ne radimo svaki dan pin da bi imali rutinu kao ameri , na kraju bitan je rezultat a sva pmagala su nebitna Twisted Evil

Znam za traku, koristim 3 mm ponekada, ali nisam zadovoljan sam sa svojim radom. Ali, morat ću se malo usavršavati. Ne stignem jer imam previše posla oko crtanja ilustracija za razne izdavače, radio bih airbrush na svom novom motoru ali nemam vremena....a tako bih radio airbrush....
ja ču ti ga iscrtati nemoj me glup nemoj me sad sam u tamnoj fazi (lubanja i raspela) glup
[Vrh] Go down
http://www.airbrush-maxart.com
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum
nenad barinić


Broj postova : 2936
Godina imam : 52
Prebivalište : vukovar
Vozim : Kawasaki VN2000 2005.
Na forumu od : 30.07.2009

pinstriping što je to ? Empty
PostajNaslov: Re: pinstriping što je to ?   pinstriping što je to ? Icon_minitimeuto 28 vel 2012, 09:07

maxart je napisao/la:
nenad barinić je napisao/la:
maxart je napisao/la:
Very Happy dobar eto nam prilike .Nenade probaj traku staviti za orjentir (funkcionira) jer ne radimo svaki dan pin da bi imali rutinu kao ameri , na kraju bitan je rezultat a sva pmagala su nebitna Twisted Evil

Znam za traku, koristim 3 mm ponekada, ali nisam zadovoljan sam sa svojim radom. Ali, morat ću se malo usavršavati. Ne stignem jer imam previše posla oko crtanja ilustracija za razne izdavače, radio bih airbrush na svom novom motoru ali nemam vremena....a tako bih radio airbrush....
ja ču ti ga iscrtati nemoj me glup nemoj me sad sam u tamnoj fazi (lubanja i raspela) glup

Hehehhehehehe... osmislio sam sliku kao 2 faze.... još smišljam pojedine detalje, ali za sada maštam, jer vremena nemam, imam deadline za ilustracije do 13.05:-((((
[Vrh] Go down
http://nenadbarinic.com/
nenad barinić
cro chopper forum
cro chopper forum
nenad barinić


Broj postova : 2936
Godina imam : 52
Prebivalište : vukovar
Vozim : Kawasaki VN2000 2005.
Na forumu od : 30.07.2009

pinstriping što je to ? Empty
PostajNaslov: Re: pinstriping što je to ?   pinstriping što je to ? Icon_minitimeuto 28 vel 2012, 09:08

...ali, max, u svakom slučaju, hvala na pomoći dobar dobar dobar
[Vrh] Go down
http://nenadbarinic.com/
Sponsored content





pinstriping što je to ? Empty
PostajNaslov: Re: pinstriping što je to ?   pinstriping što je to ? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
pinstriping što je to ?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Pinstriping

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CROATIA-CHOPPER-CUSTOM-CRUISER-FORUM :: Chopper’s World :: Airbrush & Pinstriping & Tattoo & Stripovi-ilustracije-
Forum(o)Bir: